Fiesta na Balearach

Real Madryt gładko wygrywa na wyjeździe 0-3

Real Madryt gładko wygrywa na Son Moix z Mallorcą 0:3. Bramki dla Królewskich strzelali w tym meczu Arjen Robben, Raúl i Sergio Ramos. Los Blancos zaczęli to spotkanie z impetem. Wynik spotkania otworzył już w trzeciej minucie Arjen Robben. Wszystko zaczęło się od źle wykonanego rzutu rożnego przez graczy Mallorki. Szybkie wyprowadzenie kontry, wspaniałe podanie od Higuaína i w sytuacji jeden na jeden Holender trafia do siatki. Po tej bramce Mallorca wcale nie ruszyła do szaleńczych ataków w celu odrobienia strat. Co więcej, w miarę upływu czasu to Real Madryt kontrolował spotkanie. W siedemnastej minucie meczu bramkę w swoim jubileuszowym meczu zdobył Raúl. Również po wspaniałej akcji i podaniu Gonzalo Higuaína. Do końca pierwszej części spotkania nie zdarzyło się już nic godnego uwagi. No, może poza kapitalną interwencją Ikera Casillasa poza polem karnym w trzydziestej szóstej minucie.

Na drugą część zawodnicy gospodarzy nie wyszli jakoś specjalnie umotywowani, zdając sobie sprawę, z jak dysponowanym Realem Madryt przyszło im dzisiaj grać. Obraz gry specjalnie się nie zmienił. Najlepszą okazję do zdobycia kontaktowej bramki Mallorca miała w pięćdziesiątej czwartej minucie, za sprawą Arango, który oddał najgroźniejszy strzał w tym meczu, jednak piłka poszybowała nad poprzeczką bramki Casillasa. Real Madryt w drugiej części nastawił się na grę z kontry i dzięki jednej z nich Arjen Robben stanął przed szansą strzelenia swojego drugiego gola w tym spotkaniu, jednak piłka po jego strzale trafiła w słupek. Ale trzecią bramkę Real madryt w tym meczu zdobył. Kilka sekund po strzale Robbena, piłka trafiła pod nogi Gago, ten lekko ją podcinając, zagrał na prawo do wbiegającego Ramosa, a ten huknął z pierwszej piłki i umieścił ją w siatce.

Po tej bramce piłkarzom z Son Moix nie pozostało nic innego, jak tylko czekać na końcowy gwizdek arbitra. Ostatnie piętnaście minut w wykonaniu gospodarzy właśnie tak wyglądało. Real Madryt nie zwiększył rozmiarów wygranej, jednak wynik, jak i sama gra Królewskich w dzisiejszym meczu może napawać optymizmem. Na pewno w tym miejscu trzeba pochwalić Higuaína i Robbena. Dziś było widać, jak doskonale się rozumieją. Nie zachwycili natomiast zmiennicy - zarówno Van der Vaart, jak i Huntelaar nie mogą zaliczyć tego występu do udanych. Najważniejsze jednak jest zwycięstwo i kolejne trzy punkty na koncie.

RCD Mallorca: Aouate; Scaloni, Ramis (Keita, min. 74.), Nunes, David Navarro, Corrales; Martí, Mario (Jurado, min. 46.), Cléber; Arango (Trejo, min. 83.) i Webó.

Real Madryt: Casillas; Sergio Ramos, Pepe, Cannavaro, Heinze; Gago, Lass, Robben (Palanca, min. 71.), Sneijder; Raúl (Huntelaar, min. 73.) i Higuaín (Van der Vaart, min. 65.).