/ iffhs.de

Real w pięćdziesiątce najlepszych wg IFFHS

Międzynarodowe Stowarzyszenie Historyków i Statystyków Futbolu atakuje

Międzynarodowe Stowarzyszenie Historyków i Statystyków Futbolu (IFFHS) ogłosiło ranking najlepszych klubów świata w 2008 roku. Pierwsze miejsce w klasyfikacji zajął zwycięzca Ligi Mistrzów oraz mistrz Anglii, Manchester United. Na dalszych pozycjach uplasował się Bayern Monachium, Liverpool, Barcelona oraz Boca Juniors. Real Madryt ze 156 punktami zajął 48. lokatę, tuż za takimi tuzami futbolu jak kameruńskie Cotonsport FC de Garoua czy niemiecki VfL Wolfsburg.

Jeśli chodzi o polskie zespoły, to na najwyższej pozycji uplasował się Lech Poznań (114. miejsce), Wisła Kraków (168.) oraz Legia Warszawa (234.).