Oceny zawodników po meczu z UD Almería

Jak grali nasi?

Oceny w skali 1-10 po meczu z UD Almería wystawili redaktorzy Choob, Dimhil i El Jarek.

Iker Casillas

Choob: Hiszpański bramkarz nadal nie powrócił do swojej najwyższej formy. Co prawda parę razy zagrał na najwyższym poziomie, między innymi broniąc groźny strzał z główki, lecz z pewnością nie jest jeszcze idealnie. Takie występy na pewno nie przybliżają Ikera do Złotej Piłki. 7

Dimhil: W pierwszej połowie nie miał praktycznie nic do roboty. Natomiast w drugiej, co mógł to obronił, przy bramce nie miał nic do powiedzenia. Kilkakrotnie uratował nas przed stratą gola. 7

El Jarek: Dobry mecz Casillasa. Nie miał większego błędu. Wyłapał wszystkie wrzutki, jakie mógł. Przy golu był bardzo bliski obrony, ale nie można do niego mieć pretensji. 7

ŚREDNIA: 7,0

Sergio Ramos

Niby bez większych błędów w defensywie i na tym powinno się zakończyć ocenianie, ale obrońca XXI wieku musi być piłkarzem kompletnym, udzielającym się również w ataku. A w niedzielę Sergio zagrał niczym polski obrońca vel "nie mogę przekroczyć środkowej linii boiska", sprawiał wrażenie, jakby cały czas demonstrował swoje niezadowolenie z braku prawoskrzydłowego. Sporadyczne akcje w ataku do zdecydowanie za mało. 6

W pierwszej połowie skupił się na defensywie i wychodziło mu to bez zarzutów. Pewnie odbierał praktycznie wszystkie piłki napastnikom Almerii. W drugiej kilka razy zapędził się pod pole karne gospodarzy, gdzie zwykle był faulowany. Dobre spotkanie, jednak ten jeden błąd doprowadził w konsekwencji do straty gola. 6

Dobra pierwsza połowa. Nie dawał się ogrywać na swojej stronie, kilka razy nieźle dośrodkował. W drugiej, po wejściu Crusata, zaczął się jego koszmar. Piłkarz Almerii miał swój dzień i robił co chciał na stronie Ramosa. Bez problemu go wyprzedzał i strzelał na bramkę Królewskich, ale na szczęście Iker wszystkie strzały sparował. Nie byłoby większego problemu gdyby nie trochę głupia strata w 81. minucie. Rywale bez problemu skorzystali z prezentu posyłając futbolówkę pod nogi Crusata, który już bez krycia Ramosa, wiedział co zrobić z piłką. Na plus ilość odbiorów – dziesięć. 6

ŚREDNIA: 6,0

Pepe

Do momentu doznana kontuzji bardzo dobry występ. Bez większych błędów, a i coraz odważniej zapuszcza się do ataku. W niedzielę mógł pozwolić sobie na taki komfort, będąc asekurowanym przez Diarrę. Ogromna szkoda urazu, może z Portugalczykiem w obronie inaczej potoczyłyby się losy meczu. 7

Dopóki on grał, to gracze Almerii nie mieli nic do powiedzenia. Bardzo dobra pierwsza polowa, choć jak wiemy, zbyt dużo roboty nie miał. 6

W pierwszej części meczu nie miał większych błędów i na spółkę z Cannavaro zażegnywał każde niebezpieczeństwo. Schuster go zdjął w obawie przed absencją w meczu z Juventusem, bo nie możemy sobie pozwolić na stratę takiego stopera. 6

ŚREDNIA: 6,3

Fabio Cannavaro

Po profesorsku, tyle wystarczy. Ogrom udanych interwencji, dowodził linią obrony. 8

Profesor. Nie do przejścia wczoraj. Zatrzymywał każdego. Oby tak dalej. 7

Bardzo szybki. Wyprzedzał rywali jak w pamiętnych meczach mundialu w Niemczech. Potrafił ratować zespół dwa razy w ciągu dziesięciu sekund. Kapitalne spotkanie w obronie. 8

ŚREDNIA: 7,7

Gabriel Heinze

Gdzie ten stary, dobry Gabi, który występami z ubiegłego sezonu wprawiał madridistas w zachwyt? Argentyńczyk z obecnego sezonu to obrońca wolny, statyczny, łatwo tracący piłki i niesamowicie nieprzydatny w ataku. Tak było też w niedzielę. 4

W ofensywie nie było z niego kompletnie pożytku. W defensywie natomiast zbyt dużo chaosu. Momentami zachowywał się jak junior, który nie wie co zrobić z piłką. Niestety, ale po raz kolejny, nie może zaliczyć meczu do udanych. 4

Atak? Wciąż zastanawiam się jak nie trafił do bramki w końcówce meczu. Mimo spalonego w takich sytuacjach i tak musi trafiać. Obrona? Heinze starał się jak mógł, by z lewej strony nie dochodziło do niebezpiecznych sytuacji, ale na niewiele się to zdało. Najgroźniej było w 79. minucie, kiedy zupełnie się pogubił i umożliwił dogranie piłki ze skrzydła wprost na głowę Soriano. Przy golu szybszy Piatti uprzedził Argentyńczyka i wpakował piłkę do siatki. Momentami sprawiał wrażenie człowieka, który pomylił stadion z boiskiem dla dzieci. 4

ŚREDNIA: 4,0

Fernando Gago

Kolejny piłkarz, który zasłużył na pochwałę. Który to już udany mecz Fernando w tym sezonie? Znów pewny punkt drużyny, do spółki z Diarrą kontrolował środek pola. 8

Przyzwoity mecz Argentyńczyka. Trochę mniej pożyteczny w ofensywnie, ale jeśli chodzi o zatrzymywanie ataków rywala, to nie można mieć zarzutów. 6

Kolejny dobry mecz Gago. Znowu, póki miał szanse, rządził i dzielił w środku. Zabierał piłki rywalom, ale musiał też rozgrywać wobec słabej gry Sneijdera. Kapitalnie podał do Raula po świetnej wymianie piłek przed polem karnym, ale w ostateczności gol Diarry nie został uznany. W czasie szturmu Almerii pod koniec meczu powinien zrobić „coś” więcej, jeśli chce być pełnoprawnym liderem drugiej linii w Realu Madryt. 8

ŚREDNIA: 7,3

Mahamadou Diarra

Bardzo dobry mecz Malijczyka. Walczył w środku pola za wszystkich swoich kolegów, starał się być wszędzie i jego oceny nie zepsuje nawet spora ilość strat (dwadzieścia). Czasami próbował pomagać w ataku. Oby tak dalej, Mahamadou. 8

Dobry mecz, w defensywie bez zarzutów. Kilka niecelnych podań, ale za to sporo odbiorów. 6

Solidnie. Kiedy gra u boku Gago czuje się pewniej. Wobec słabej gry Sneijdera również on próbował rozegrać piłkę. Skutek był raczej mierny, o czym świadczy liczba strat – aż dwadzieścia. Strzelił gola, ale "wyprzedził" akcję i był na pozycji spalonej. Malijczyk raczej na plus, ale potrafi więcej, co pokazał na początku sezonu. 7

Wesley Sneijder

Starał się, aktywny, był, gdzie tylko mógł, ale mały niedosyt pozostaje. Na pewno Wesleya stać na lepsze występy, choć i tak bez niego nasza gra z pewnością byłaby... lepiej nie mówić. 7

Zdecydowanie za mało aktywny. W pierwszej połowie praktycznie niewidoczny , w drugiej trochę się ożywił, ale to za mało. Więcej oczkujemy od naszej „dziesiątki”, zdecydowanie więcej. 5

Niewidoczny, totalnie nie wziął na siebie ciężaru gry. Zobaczyłem go dopiero w 63. minucie, kiedy silnie uderzał na bramkę Alvesa. Znowu zbliża się środek sezonu i znowu Sneidjer mi gaśnie z każdym meczem. Nie może być tak, że to Gago musi napędzać całą maszynkę Realu Madryt. Wesley oprócz wyprowadzenia 3-4 kontr przeszedł obok meczu. Jego zrezygnowanie najlepiej było widać przy golu Królewskich. Po złym podaniu Raula opuścił głowę, a w tym czasie Pipita i Raul doprowadzali do remisu. Od niego oprócz strzałów wymaga się rozgrywania, a tego brakowało. 5

ŚREDNIA: 5,7

Arjen Robben

Niby się starał, niby bardzo chciał, niby aktywny, niby oddawał strzały i dryblował, ale... ze wszystkiego niewiele wynikało. Niestety, to jeszcze nie jest ten Arjen, jakiego chcielibyśmy wszyscy oglądać, choć mimo to w niedzielę parę błyskotliwych akcji zdążył zaliczyć. Wymagamy więcej! 4

Kompletnie bezproduktywny, ciągłe straty piłki, nieudane dryblingi, brak dokładności. jeden dobry strzał z dystansu to za mało jak na zawodnika tej klasy. 3

Aktywny, ale czasami aktywny nie znaczy dobry. Wiele razy miał szansę na przeprowadzenie efektywnego rajdu, ale zazwyczaj kończyło się na efektownym machaniu nogami (trzynaście strat). Robben chciał, ale za bardzo nie miał pomysłu i kolegów, by dobrze wykończyć akcje. Przykład? Dwudziesta druga minuta. Przedarł się w pole karne, ale Raul i Higuain byli beznadziejne ustawieni i tylko sobie przeszkodzili. Jego rajdu muszą przynosić więcej korzyści. 5

Gonzalo Higuaín

Gola nie zdobył, ale kolejne udane zawody Argentyńczyka. Aż boję się to powiedzieć, ale w tym sezonie Pipita wyrasta nam na jednego z liderów zespołu. W niedzielę aktywny, starał się być pod grą, trzeźwy umysł przy asyście do kapitana. 7

Bardzo dobry występ Argentyńczyka. Dużo biegał walczył, strzelał. Co najważniejsze, nie odpuścił, poszedł za piłką, co zaowocowało piękną asystą. Szkoda, że Schuster nie dał mu zagrać do końca. Kolejne dobre spotkanie, brawo! 7

Nie był już tak skuteczny jak tydzień temu. Zmarnował dobrą sytuację w 24. minucie strzelając słabo i sygnalizowanie. Pokazał jednak waleczność, kiedy dobiegł do „straconej” piłki i kapitalnie odnalazł w polu karnym Raul. Kapitan Królewskich odwdzięczył się Argentyńczykowi w 56. Minucie świetnym podaniem, ale Pipita przez moment się zawahał i zmarnował niezłą sytuację. Poza tym dobrze rozumiał się z Raúlem. 7

Raúl

Tak jak zawsze plus strzelona bramka. Czyli nabiegał się chłopak, naszarpał, do tego zaliczył przepięknej urody trafienie. Na pewno występ na plus. 7

Walczył, dużo biegał, grał agresywnie, często wracał do pomocy. No i co najważniejsze zdobył gola. Świetne wejście w pole karne. Zdecydowanie mecz na plus. 7

Gol. Kapitalny gol, który dał nam remis. Do tego prawie asysta i kilka świetnych podań do Higuaina. Poza tym ponownie duża wola walki i pomoc w środkowej linii. Gdyby pomocnicy nie przespali drugiej połowy może byłoby jeszcze lepiej. 7

Christoph Metzelder

Przy opisywaniu jego gry nasuwają się mi na myśl same nieparlamentarne określenia, więc może sobie darujemy i stwierdzimy po prostu, że Niemiec zagrał, ekhm, bardzo niezadowalająco. 1

Dawno nie widziałem kogoś tak nieporadnego w obronie. Niepewne wybicia, zagranie ręką, nie upilnował Piattiego. Zdecydowanie najsłabsze nasze ogniwo w drugiej części spotkania. 2

Dostał w końcu swoją szansę, ale wypadł blado. Na dzień dobry zatrzymał ręką piłkę w polu karnym . Dosyć często rywale bez problemu mu się urywali. Najniebezpieczniej było w 79. minucie, kiedy Soriano bez problemu zgubił Metzeldera. Na szczęście jego strzał był za lekki. Stracił tylko jedną piłkę, ale musi grać o wiele (wiele wiele...) lepiej, jeśli nie chce szybko pożegnać się z tym klubem. 2

ŚREDNIA: 1,7

Rafael van der Vaart

Kolejny wielki niewypał. Jego obecność na boisku dało się zauważyć jedynie przy wejściu na boisku (siłą rzeczy musiał to pokazać realizator), później tryb "invisible". 2

Słabo. Praktycznie niewidoczny, piłkę przy nodze miał może ze cztery razy, nie licząc rzutów rożnych. Od niego wymagamy zdecydowanie więcej. 4

Kolejny piłkarz odpowiedzialny za kreowanie gry, który był kompletnie niewidoczny. Owszem wszedł dopiero w drugiej połowie, ale w okresie, w którym potrzeba było stabilizacji w środkowej strefie boiska. Rafael kompletnie nie podołał zadaniu. Kolejny słaby mecz Holendra. 4

ŚREDNIA: 3,3

Guti

Widać, że świeżo po kontuzji. Jego podania jeszcze nie współgrają z rytmem gry i biegu partnerów, jeszcze nie wszystko jest tak, jakbyśmy sobie tego życzyli. Cierpliwie czekajmy na powrót Imperatora. Ani nie pomógł, ani nie zaszkodził. 6

Grał krótko, niczym specjalnym się nie wykazał. Próbowal brać ciężar gry na siebie. Podania mu nie wychodziły. Staral się, ale to nie jest to co od niego oczekujemy. 5

Miał zadania podobne do Van der Vaarta. Wypadł trochę lepiej, ale to wciąż nie jest jego normalna forma. Jedno fenomenalne podanie to Heinzego (panie sędzio, nie było spalonego!). W przeciwieństwie do Van der Vaarta i Sneijdera starał się i brał na siebie ciężar gry, chociaż ze słabym skutkiem. 6

ŚREDNIA DRUŻYNY: 5,7

Bernd Schuster

Ciężko cokolwiek powiedzieć o zmianach. Trudno krytykować Niemca za wpuszczenie na plac gry swojego rodaka, gdyż wymuszone to było kontuzją. Trudno też winić go, że wpuścił Van der Vaarta i Gutiego, jedyne praktyczne rozwiązania na atak, jakie posiada na ławce rezerwowych. Nie ma co się lubi to się lubi co się ma. 7

Zbyt długo czekał ze zmianami, a do tego niepotrzebnie zdjął Higuaina. Tak młody piłkarz nie musi odpoczywać w każdym meczu. Przez to nasz atak prawie zanikł. 5

Postawienie na Diarrę i Gago od początku, jak pokazał mecz, było dobrym posunięciem. Trochę zawiódł go Sneijder, który miał lepiej zespolić obronę i atak. Na wielki minus zmiany. Zamiast słabego Metzeldera powinien posłać w bój Marcelo i przesunąć Heinzego do środka. Za późno zdjął Sneijdera. Zmiana z Van der Vaartem również kompletnie nietrafiona. 6

Sędzia González Vázquez

W tej chwili przypominam sobie bardzo poważny błąd w postaci niepodyktowania rzutu karnego dla Almerii po ręce Metzeldera (bo kogożby innego,) oraz parę źle zinterpretowanych sytuacji ze spalonymi. Dosyć uporczywie przeszkadzał zawodnikom w płynnej grze, sędziując "po aptekarsku". Summa summarum, bez kontrowersji. A przynajmniej takich, jak w ostatnich meczach. 7

Popełnił jeden błąd nie dyktując karnego dla Almerii po zagraniu Metzeldera. ale ogólnie mecz prowadzony dobrze. Nie mam większych zastrzeżeń, co jest dobre patrząc na ostatnie występy sędziów w meczach z udziałem Realu Madryt. 7

Praktycznie go nie widziałem, czyli sędziował dobrze, co jest miłą odmianą po ostatnich wyczynach ligowych arbitrów w meczach Królewskich. Jedynym błędem było niezauważenie ręki Metzeldera. 7

Oceny dziennika Marca (skala 0-3):