Ależ to był mecz! Real Madryt - Athletic Bilbao 3:2!

W meczu ósmej kolejki Primera División Real Madryt remisuje do...

W meczu ósmej kolejki Primera División Real Madryt remisuje do przerwy z Athletikiem Bilbao 2:2. Gole dla Królewskich zdobywali Wesley Sneijder oraz Gonazlo Higuaín, odpowiednio w 12. i 28. minucie. Kontaktową bramkę dla drużyny z Baskonii zdobył Joseba Etxeberria. W końcówce pierwszej połowy bezmyślnym faulem w polu karnym "popisał się" Gabriel Heinze a jedenastkę na bramkę zamienił Andoni Iraola.

Mecz toczony jest w bardzo szybkim tempie i dostarcza kibicom zgromadzonym na Santiago Bernabéu wiele emocji. Początkowo Real Madryt miał problemy ze zbudowaniem sensownych akcji. Królewscy przedzierali się pod bramkę Gorki Iraizoza głównie za pomocą długich podań lub kontr, czego owocem były dwie, pięknie zdobyte bramki. Warto zaznaczyć, że Real Madryt w momencie strzelenia drugiej bramki powinien wygrywać 3:0, lecz sędzia dzisiejszego meczu nie uznał prawidłowo zdobytej bramki przez Gonazlo Higuaína.

Wydawało się, że podopieczni Bernda Schustera kontrolują przebieg spotkania, kiedy to ciąg błędów obrony Realu Madryt na bramkę zamienił Joseba Etxeberria. Prawdziwy szok kibice przeżyli w samej końcówce, kiedy to pan Alvarez Izquierdo wskazał na "wapno". Ikera Casillasa z jedenastu metrów pokonał Andoni Iraola.

Druga połowa rozpoczęła się tak, jak wszyscy tego oczekiwali - od ataków Realu Madryt. Już w pierwszych minutach drugiej części meczu Królewscy mogli wysunąć się po raz trzeci w tym meczu na prowadzenie. Dwukrotnie w poprzeczkę uderzali najpierw Higuaín a chwilę później Gebriel Heinze. Ataki gospodarzy w 58. minucie przypieczętował golem strzelec drugiej bramki, Gonzalo Higuaín. Hegemonia Madrytczyków w drugiej części meczu nie podlegała dyskusji. Jedynym zagrożeniem, jakie stwarzali piłkarze Athletiku Bilbao były stałe fragmenty gry lub nieliczne kontry.

Podsumowując, z pewnością można stwierdzić, że Real Madryt wygrał dzisiaj zasłużenie. Swojej własnej nieskuteczności, pechowi a może pracy arbitra dzisiejszego spotkania(niepotrzebne skreślić) Królewscy zawdzięczają to, że nie wygrali meczu różnicą co najmniej trzech bramek. Kibice zgromadzeni na Santiago Bernabéu obejrzeli dzisiaj mecz godny piłkarskiego klasyka ligi hiszpańskiej. Tego wieczora w Madrycie było niemal wszystko: piękne zagrania, mnóstwo walki, poświęcenia i co najważniejsze - bramki.