Belgia - Hiszpania 1:2

Kolejne zwycięstwo zespołu Vicente del Bosque

Dzisiejsze wydanie gazety As nawołuje do przyznania Złotej Piłki nie jednemu zawodnikowi, a całemu zespołowi Hiszpanii. Rzeczywiście La Furia Roja kroczy drogą zwycięstw od długiego czasu i nic nie wskazuje na zmianę tego stanu rzeczy.

Wczoraj Hiszpanie pokonali na wyjeździe Belgów w kolejnym meczu eliminacji Mistrzostw Świata w RPA. Wprawdzie gospodarze szybko zdobyli bramkę po strzale Wesleya Soncka, jednak w 36. minucie piękną akcją, po przechwycie i podaniu Cesca Fabregasa, popisał się Andres Iniesta i było 1:1. Na zwycięską bramkę Hiszpanie czekali do 88. minuty meczu, gdy po uderzeniu Davida Villi piłka zatrzepotała w belgijskiej siatce.

Belgia: Stijnen; Vanden Borre (Gillet, m.87), Kompany, Van Buyten (Daems, m.46), Simons, Vermaelen; Fellaini, Witsel, Defour (Van Damme, m.73), Jan Vertonghen; Wesley Sonck.

Hiszpania: Iker Casillas; Sergio Ramos, Juanito, Puyol, Capdevila; Cazorla (Xabi Alonso, m.65), Marcos Senna, Xavi, Iniesta (Güiza, m.85); Villa, Fernando Torres (Cesc, m.15).

Bramki: 1-0, m.7: Simons. 1-1, m.36: Iniesta. 1-2, m.89: Villa.

Sędizia: Tom Ovrebo

Kartki: Sonck (31'), Iniesta (65'), Puyol (67'), Vertonghen (81'), Cesc (86'), Villa (89').