Zenit przegrywa w lidze

Słaba forma naszych przeciwników w lidze rosyjskiej

Zenit Sankt Petersburg, grupowy rywal Królewskich w Lidze Mistrzów, z którym to już 30 września przyjdzie nam się zmierzyć, nie błyszczy formą w lidze rosyjskiej. Zdobywca Pucharu UEFA i Superpucharu Europy przegrał na własnym stadionie, w ramach 22. kolejki rosyjskiej Premier Ligi, z CSKA Moskwa w stosunku 1:3.

Klub ze stolicy Rosji kontrolował spotkanie niemal przez 90 minut, głównie dzięki szybko zdobytej bramce przez Ałana Dzagojewa, w 3. minucie spotkania. W poczynania gospodarzy wkradło się dużo nerwowości i nie byli oni w stanie przełamać defensywy gości, za co zostali surowo skarceni w drugiej odsłonie meczu, za sprawą dwóch bramek zdobytych z kontrataków, w 57. i 64. minucie, autorstwa Vágnera Love i ponownie Ałana Dzagojewa. W tym momencie wynik brzmiał 0:3. Zenit stać było jedynie na honorowe trafienie Pawieła Pogriebniaka w 88. minucie gry.

Drużyna z Petersburga zajmuje obecnie siódmą pozycję w lidze, tracąc do lidera, Rubina Kazań, 17 punktów.