/ as.com

Schuster: Potrafiliśmy zareagować

Pomeczowa konferencja z trenerem <i>Blancos</i>

Wydaje się, że w drugiej połowie zeszło z pańskiej drużyny powietrze.
Nie. Taki, a nie inny obraz drugiej połowy nie był spowodowany kwestiami fizycznymi. Numancia miała po prostu bardzo wysokie morale, po tym jak wychodziła dwa razy na prowadzenie, co faworyzowało ich grę. Ponadto mogli się przygotowywać do tego meczu przez całe dwa tygodnie, co sprawiło, że byli dla nas bardzo ciężkim rywalem.

Pańska drużyna znów straciła dwie kolejne bramki po stałych fragmentach gry. Przejmuje to pana?
Tak, przejmuję się tym. Chociaż po pierwsze liczy się dla mnie zwycięstwo, bez znaczenia na końcowy wynik. Najważniejsza jest wygrana.

Co się panu najbardziej podobało w drużynie?
Najlepsze było bez wątpienia to, że potrafiliśmy zareagować, po tym jak rywale dwa razy wychodzili na prowadzenie. Zasłużyliśmy na wyższe zwycięstwo, chociaż w drugiej połowie oddaliśmy zbyt dużo pola rywalowi. Zwycięstwo z Numancią 4:3 to nie żaden wypadek.

Obawiał się pan tego meczu, mając na uwadze przerwę reprezentacyjną?
Spodziewałem się takiego spotkania. Po przerwach reprezentacyjnych zawsze ciężko jest dojść do siebie.

Del Bosque powiedział, że Sergio Ramos nie grał w kadrze na środkach przeciwbólowych.