Jak na Mistrzów Europy przystało

Dania - Hiszpania 0:3

Udany był debiut Vicente del Bosque na stanowisku selekcjonera reprezentacji Hiszpanii. Jego zespół pokonał w towarzyskim spotkaniu Duńczyków 3:0, a bramki w drugiej połowie meczu strzelali Xabi Alonso (2) oraz Xavi.

Po tragicznych wydarzeniach w Madrycie Hiszpanie zaproponowali przełożenie spotkania, gospodarze chcieli jednak grać, więc po dwugodzinnych negocjacjach postanowiono uczcić pamięć ofiar katastrofy minutą ciszy oraz czarnymi opaskami na ramionach piłkarzy.

Mistrzowie Europy rozpoczęli w składzie, jaki przyniósł im triumf w finałowym meczu z Niemcami. Jedynie kontuzjowanego Fabregasa zastąpił Villa, a Albiol Marchenę. I tak, wraz z pierwszym gwizdkiem sędziego, Hiszpanie rozpoczęli akcję "Mistrzostwa Świata w RPA 2010".

Pierwsza połowa to jednak nie ta sama jakość w grze co w czerwcu tego roku. Zawodnicy byli rozkojarzeni, brakowało pasji i intensywności w grze. Najlepszym na boisku był Iker Casillas, ratujący zespół przed utratą bramek.

Goleada miała miejsce w drugiej połowie. Ładna wymiana piłek pomiędzy Xavim a Torresem i Xabi Alonso trafia do bramki. Następnie piękny strzał z dystansu Xaviego i trzecia bramka dla zwycięzców autorstwa Xabiego Alonso. W drużynie Hiszpanii szansę debiutu otrzymali Iraola oraz Diego Capel.

Dania: Sorensen; Jacobsen (Borring m. 70), Laursen, Agger, Silberbauer; Poulsen, Jensen (Retov m.78); Rommedahl, Tomasson (Thygesen m. 55), Vingaard (Christopher Poulsen m. 55); Bendtner.

Hiszpania: Casillas (Reina m. 74); Sergio Ramos (Iraola m. 74), Puyol, Albiol, Capdevila; Senna, Iniesta (Cazorla m. 63), Xavi Hernández, Silva (Capel m.46); Villa (Xabi Alonso m.46), Torres (Guiza m. 63)