Po prostu najlepszy

Iker Casillas z najlepszą średnią na Euro

18 maja tego roku Iker Casillas, bramkarz Realu Madryt, odebrał trofeum Zamory dla bramkarza, który tracił w lidze hiszpańskiej średnio najmniej bramek na mecz. Sześć tygodni później jako kapitan reprezentacji Hiszpanii poprowadził generację wspaniale uzdolnionych zawodników do tytułu Mistrza Europy. Przy okazji znów tracił najmniej bramek w całym turnieju - średnio 0.4 na mecz.

5 czerwca wylądował w Innsbrucku jako kapitan i lider zespołu. Wczoraj opuszczał Austrię jako bohater. Oczywiście tak niska średnia puszczonych bramek to także efekt świetnie grającej obrony i pomocy z Marcosem Senną na czele.

Hiszpania zagrała w sześciu spotkaniach na Euro 2008. Iker wystąpił w pięciu. Nie grał w meczu z Grecją (2:1). W ciągu 480 minut (5 spotkań plus dogrywka z Włochami w ćwierćfinale) Casillas dwukrotnie wyjmował piłkę z siatki. Zarówno w tym meczu, jak i w półfinale oraz finale nikt nie potrafił trafić do hiszpańskiej siatki. Uczynili to tylko Rosjanie i Szwedzi w dwóch pierwszych meczach grupowych.