Rosja 2 - 0 Szwecja

Sborna wychodzi z grupy D z 2. miejsca

Po bardzo ciekawym i pełnym sytuacji podbramkowych meczu Rosjanie pokonali 2-0 Szwedów i zapewnili sobie awans do ćwierćfinału z drugiego miejsca w grupie D. Podopieczni Guusa Hiddinka od pierwszej minuty narzucili swój styl gry i atakowali bramkę Isakssona. Już w 24. minucie Sborna wyszła na prowadzenie po składnej akcji całego zespołu i trafieniu Pawluczenki. Pod koniec pierwszej części spotkania Skandynawowie bez przerwy gościli pod bramką Akinfiejewa, ale nie udało im się doporowadzić do wyrównania. Druga odsłona rozpoczęła się wyśmienicie dla Rosjan. W 50. minucie Arszawin podwyższył wynik na 2-0 i pokazał, że Hiddink nie pomylił się, zabierając do na EURO, mimo że musiał on pauzować w dwóch pierwszych meczach turnieju. W kolejnych minutach Szwedzi coraz odważniej atakowali, ale głównie skupiali się na dośrodkowaniach, co nie stanowiło zagrożenia dla Rosjan. Pawluczenko i spółka wyprowadzali za to wiele groźnych kontrataków, lecz brakowało im skuteczności. Gdyby napastnicy nie mylili się tak często, Szwedzi ponieśliby sromotną klęskę, ale na ich szczęście skończyło się tylko na wyniku 0-2. Ekipa Hiddinka pokazała, że może zostać czarnym koniem turnieju. Rosjanie stworzyli ogromną ilość sytuacji do strzelenia gola i oddali wiele celnych strzałów. Prezentowali ponadto bardzo ofensywny, miły dla oka futbol. Bez wątpienia pojedynek ćwierćfinałowy z Holandią dostarczy kibicom wielu emocji.

Składy:
Rosja: Akinfiejew; Ignaszewicz, Kołodin, Aniukow, Żyrkow, Semak, Siemszow, Żyrianow, Arszawin, Pawluczenko (Bystrow 90'), Biljaletdinow (Saenko 66')
Szwecja: Isaksson, Mellberg, Stoor, Hannson, Nilsson (Allback 79'), Elmander, Svensson, Ljungberg, Andersson (Kallstrom 56'), Larsson, Ibrahimović