/ realmadrid.com, ligafutbolindoor.es

Halowy Puchar Hiszpanii: Madryt w finale!

Królewscy wygrali z Barceloną; drugim finalistą Deportivo...

Real Madryt awansował do finału Pucharu Hiszpanii w futbolu halowym. Królewscy pokonali 7:5 Barcelonę. Do rozstrzygnięcia meczu potrzebna była dogrywka, bowiem po godzinie gry wynik brzmiał 5:5. Bohaterem spotkania został niezawodny Alfonso, który w ciągu dwóch minut 2 razy pokonał bramkarzy ekipy z Katalonii.

Obie drużyny uraczyły 3000 widzów zebranych w Palacio de los Deportes de Riazor emocjonującym widowiskiem. Mecz był bardzo wyrównany. Rozpoczął się od trafienia Goikoetxei w 6. minucie. 2 gole Martína Vázqueza dały prowadzenie Królewskim. Po chwili wyrównał Eusebio. I tak sytuacja zmieniała się do końca: raz „Duma Katalonii” była górą, innym razem Blancos wychodzili na prowadzenie.

W 50. minucie bramkę dla Realu Madryt, dającą prowadzenie 5:4, strzelił Ramis. Niestety, naszej drużynie nie udało się dowieźć zwycięstwa do końca, gdyż na 3 minuty przed ostatnim gwizdkiem sędziego, Leiry, wyrównał Villena. Potem mieliśmy już wspomnianą dogrywkę, podczas której błysnął Alfonso, najlepszy gracz minionego sezonu ligi halowej.

Oto, co do powiedzenia miał bohater meczu, Alfonso: - To był bardzo wyrównany mecz, który został rozstrzygnięty dwoma golami w samej końcówce. Nie czułem się dobrze podczas tego spotkania, ale najważniejsze to pokazać się z dobrej strony w najważniejszym momencie.

W drugim półfinale Deportivo wygrało z Valencią 12:10.

Dziś, o godz. 20:00, odbędzie się mecz o III miejsce pomiędzy Barceloną a Valencią. O 21:30 Wielki Finał: Deportivo - Real Madryt.

Barcelona - Real Madryt 5:7 (Goikoetxea 6 i 32, Eusebio 21 i 29; Villena 57 - Martín Vázquez 11 i 12; Ramis 24 i 50, Iván Pérez 34, Alfonso 78 i 79)
Barcelona: Angoy, Villena, Goikoetxea, Sergi, Eusebio. Ponadto zagrali: Juan Carlos, Luis Milla, Serer, Albert Tomás, Joan Blanquera, Sánchez Jara
Real Madryt: Juanmi, Ramis, Alfonso, Amavisca, Karanka. Ponadto zagrali: Julio Llorente, Martín Vázquez, Iván Pérez, Geni, Torres Mestre
Sędzia: Evaristo Puentes Leira

Na oficjalnej stronie Asociación de Fútbol Indoor nie ma jeszcze bramek z meczu Barcelona - Real Madryt. Być może jednak macie ochotę zobaczyć gole ze spotkania 17. kolejki ligi halowej pomiędzy Atlético a nasza drużyną (12:15). Wystarczy kliknąć w poniższy link, zejść na sam dół i wcisnąć PLAY.