/ marca.com

Robben i Sneijder prowadzą Holandię do zwycięstwa

Dwaj zawodnicy <i>Blancos</i> zdobyli po bramce

Dwaj pomocnicy Realu Madryt, Arjen Robben i Wesley Sneijder, zdobyli po bramce w dzisiejszym meczu reprezentacji Holandii z Walią (2:0). Był to już ostatni sprawdzian podopiecznych Marco van Bastena przed wyjazdem do Austrii i Szwajcarii, gdzie już za tydzień rozpoczną się Mistrzostwa Europy.

Holendrzy od samego początku dominowali na boisku, stwarzając sobie co jakiś czas dogodne sytuacje pod bramką przeciwnika. Tym samym, najcięższe zadanie miał golkiper Walijczyków, Wayne Hennessey, który kolejnymi interwencjami uratował swój zespół przed większą porażką. Pierwsza bramka meczu padła w 35. minucie po indywidualnej akcji Robbena, który popisał się ładnym rajdem ze środka boiska. W drugiej połowie gospodarze nieco odpuścili, chociaż wciąż byli lepsi od swoich rywali. Zwycięstwo Holendrów przypieczętował Sneijder, wykonując rzut wolny z 24 metrów, po którym piłka wpadła prosto w okienko bramki Walijczyków.

Należałoby również wspomnieć o poprzednim meczu Holendrów, w którym zremisowali z Danią (1:1). W tamtym spotkaniu bowiem trafienie zanotował trzeci zawodnik Realu Madryt w kadrze Oranjes, Ruud van Nistelrooy.

Holandia: Van der Sar; Ooijer, Mathijsen, Heitinga, van Bronckhorst; De Zeeuw, Engelaar, Van der Vaart, Sneijder; van Nistelrooy i Robben.