Oceny zawodników po meczu z Realem Saragossa

Jak zagrali nasi?

Zawodników i trenera Królewskich oraz sędziego meczu Real Saragossa - Real Madryt (2:2) oceniają redaktorzy: Qras, Jezzo oraz el crack total. Oceny w skali 0-10.

Dudek

Qras: 7 Przed końcem spotkania wybronił Realowi mecz i samego siebie przed sporą krytyką. Nie był pewniakiem ani na linii ani na przedpolu, na szczęście rozkręcił się z czasem.

Jezzo: 9
Wielki debiut Polaka. W końcówce, kiedy Saragossa przycisnęła pokazał parę interwencji najwyższej klasy, których nie powstydziłby się sam Iker. Prasa obwołała go bohaterem spotkania, na co sobie w pełni zasłużył. Brawo Jurek!

el crack total: 9
Na początku niefrasobliwie zachował się przy wyjściu z bramki, jednak został dobrze zaasekurowany przez kolegów z formacji obronnej. Z każdą minutą grał jednak lepiej, by w końcówce meczu popisać się kilkoma naprawdę kapitalnymi paradami. Stracone bramki nie obciążają jego konta, tylko defensorów. Pozwolę sobie jeszcze dodać, że każde wybicie piłki przez Jurka było celne i trafiało tam, gdzie trafić powinno. Moim zdaniem, bohater meczu.

ŚREDNIA: 8,3

Sergio Ramos

Qras: 7
Standard czyli tam i z powrotem na prawej stronie boiska plus kilka ważnych interwencji w obronie. Sergio w intensywnych meczach walki jest nieoceniony.

Jezzo: 4
Gdzie się podziała forma Ramosa? Euro się zbliża, a były gracz Sevilli nie zachwyca. Kuriozalne błędy, poruszanie się po boisku bez ładu i składu, niedokładności i zmarnowana świetna okazja do strzelenia gola. Wracaj Sergio do formy, Hiszpania Cię potrzebuje.

el crack total: 5
Było widać u niego przemęczenie. Aktywny z przodu, groźny przy stałych fragmentach gry, jednak w obronie niepewny. Dawał się ogrywać rywalom. W dodatku głupia strata przed własnym polem karnym o mało nie zakończyła się utratą bramki.

ŚREDNIA: 5.3

Cannavaro

Qras: 5
Znów słabszy występ, Fabio jest chyba zmęczony sezonem. Nasza obrona była zbyt często ogrywana, chociaż ustawienie Cannavaro - Metzelder jest zgoła niespotykane.

Jezzo: 4
Niewidoczny. Nie wybijał, nie odbierał (zaledwie dwa odbiory w 90 minut, a rywal nacierał cały czas), a rywale wchodzili przecież w naszą obronę jak w masło. I jeszcze kuriozalna sytuacja przy pierwszej straconej bramce, kiedy Cannavaro zamiast biegnąć za akcją nagle odbił w bok odpuszczając krycie. Gdzie on pobiegł? Po piwo?

Fabio zdawał się być zbyt rozluźniony, brakowało mu tylko hawajskiej koszuli i drinka z parasolką ;) Pozwalał napastnikom rywala na zbyt wiele, jednak żaden kardynalny błąd w głowie mi nie utkwił. Średni wytęp.

ŚREDNIA: 4.7

Metzelder

Qras: 5
Miał kilka bardzo dobrych interwencji, jednak taki mecz jak wczorajszy, szybki, intensywny to nie była, mówiąc delikatnie, wymarzona okazja na powrót po kontuzji.

Jezzo: 7
Udany powrót po kontuzji. Wygrywał pojedynki główkowe, potrafił wyprzedzić rywali. Pozytywne zaskoczenie. Oczywiście widać u niego jeszcze duże braki (niedokładności, brak szybkości), ale w końcu to pierwszy jego mecz od bardzo długiego okresu czasu. Polski napad będzie miał twardy orzech do zgryzienia na Euro.

el crack total: 6
W pierwszym meczu po kontuzji los rzucił go od razu na głęboką, wzburzoną wodę. Saragossa szturmowała bramkę Królewskich, a Christoph wydawał się być jakby 2 sekundy za całym światem. Brakowało mu szybkości, jednak ten brak niwelowała po trosze umiejętność ustawiania się. Bądźmy jednak wyrozumiali, gdyż jego rozbrat z boiskiem był naprawdę długi.

ŚREDNIA: 6

Marcelo

Qras: 7
Chłopak niespodziewanie osiągnął bardzo wysoką formę na zakończenie sezonu. Jeden z najlepszych w naszym zespole. Nie miał lekkiego życia przy Garcii ale nie odpuścił. Groźny w ofensywie.

Jezzo: 4
Brazylijczyk jest świetny w ofensywie, ale w obronie wciąż ma duże braki. W pierwszej połowie niemiłosiernie kiwany przez rozgrywającego rewelacyjne spotkanie Sergio Garcię. Kiedy wychowanek Barcelony trochę się zmęczył było już poprawnie. Mimo wszystko troszkę poniżej oczekiwań, no i akcja po której padł gol też poszła jego stroną.

el crack total: 4
Od początku pobytu Marcelo w Madrycie byłem negatywnie nastawiony do tego zawodnika. Raziła mnie jego bezmyślność i nieporadność w obronie. Spotkanie z Barceloną miał wspaniałe, jednak z Saragossą wrócił na swój normalny poziom. Nie radził sobie z Sergio Garcią i to po akcji z jego strony straciliśmy bramkę.

ŚREDNIA: 5

Mahamadou Diarra

Qras: 8
Druga obok Marcelo niespodziewana eksplozja formy pod koniec sezonu. Z Barceloną zagrał doskonale, wczoraj niewiele gorzej. Łączył obronę z pomocą, a pomoc z atakiem. Bardzo pewny.

Jezzo: 4
To on grał w tym meczu? A faktycznie, o mało co nie połamał nogi zawodnikowi Saragossy i nie zrobił karnego dla rywali. Walczył w srodku pola, ale jeśli chodzi o grę ofensywną, czyli tym czym tak nas zachwycił w srodę, bardzo słabiutko.

Nie utrzymał formy z poprzedniego meczu. Do jego gry wrócił chaos, w szczególności do gry w ofensywie. W obronie bez zarzutu.

ŚREDNIA: 5.7

Wesley Sneijder

Qras: 7
Było by lepiej, ale Wesley kompletnie zapomniał, jak bije się rzuty wolne i swą indolencją w tej materii nie pomógł wczoraj drużynie. Na plus ogromna energia, niespożyte siły, parcie na bramkę rywala bez pójścia na kompromis.

Jezzo: 6
Poprawny występ, choć bez rewelacji. Brakowało błysku, ale pomagał Gutiemu w rozgrywaniu i miał wpływ na opanowanie środka pola przez Real pod koniec pierwszej połowy. Walczył także w odbiorze. In minus kiepskie stałe fragmenty i duża ilość strat, związanych głownie z niedokładnymi podaniami.

el crack total: 7
Wesley przyzwyczaił nas już do waleczności, pracowitości i dobrych występów, a także, niestety, do fatalnie bitych rzutów wolnych. Gdzie się podziały te uderzenia z czasów gry w Ajaksie czy choćby początków madryckiej przygody? Jednak słabo wykonywane stałe fragmenty gry to jedyna rzecz, jaką mogę zarzucić Holendrowi. Tradycyjnie dawał drużynie dużo szybkości i zarażał kolegów energią.

ŚREDNIA: 6.7

Guti

Qras: 8
Miał trochę miejsca i zagrał wręcz koncertowo, słał świetne podania, regulował tempo gry, gdy szedł groźny atak Realu, Guti legalizował go swym podpisem. Brawo.

Jezzo: 8
Jose Maria w formie. Mózg drużyny i pierwszy kapitan w tym meczu nie zawiódł, choć mogło być lepiej. Każda akcja Królewskich praktycznie przechodziła przez niego, szukał gry, potrafił regulować tempo gry, nie bał się indywidualnych pojedynków. Wysoko ustawiona obrona Saragossy była wodą na młyn dla "czternastki", jednak w paru sytuacjach w których wydawało się, że zaraz pośle magiczne podanie zagrywał niedokładnie.

el crack total: 8
Wyjątkowo zagęszczony środek pola zmusił go do szukania miejsca na boisku. Znalazł je na prawym skrzydle, jednak i stamtąd udało mu się doskonale kierować ofensywnymi poczynaniami Królewskich. Każde dotknięcie piłki przez Gutiego oznaczało zagrożenie dla defensywy Saragossy. Regulował tempo gry, konstruował akcję, odważnie podawał - rozgrywał, bardzo dobrze rozgrywał. Obok Dudka, najlepszy na boisku.

ŚREDNIA: 8

Gonzalo Higuaín

Qras: 7
Tym razem bramki nie zdobył, ale zaimponował świetnymi podaniami otwierającymi drogę do bramki. Zdał egzamin grając wreszcie od 1. minuty

Jezzo: 8
Wielka forma Gonzalo. Wspaniałe podanie przy pierwszym golu do Robinho i jeszcze lepsze przy drugim. Pomagał w rozgrywaniu, często zmieniał pozycję i schodził do środka. Do pełni szczęścia zabrakło tylko jakiegoś gola do podtrzymania niesamowitej passy strzelanych bramek.

Wreszcie zagrał od pierwszej minuty. Może i był momentami niewidoczny, jednak dwie bramki, jakie wczoraj zdobył Real Madryt, to w dużej części zasługa młodego Argentyńczyka. Piorunującej końcówki sezonu ciąg dalszy.

ŚREDNIA: 7.3

Robinho

Qras: 7
Po nieciekawych dwóch miesiącach gra coraz lepiej. Autor pięknej bramki.

Jezzo: 7
Czyżby powrót Brazylijczyka do formy? Aktywny, biegał i walczył przez całe 90 minut. I strzelił bardzo ładnego gola. Czasami jednak niepotrzebnie zwalniał akcję, choćby w sytuacji w końcu pierwszej połowy gdzie powinien szukać podania do van Nistelrooya.

Strzelona bramka to chyba jedyny pozytyw gry Robsona. Zwalniał akcje, dryblował miejscu i strzelał tak, że piłka ledwo się po murawie toczyła. Zmarnował przynajmniej dwie kontry, podając nie w tempo. Gdyby nie ten gol, byłoby naprawdę słabo.

Ruud van Nistelrooy

Qras: 7
Drugi występ i druga bramka po powrocie po uciążliwej kontuzji. Zrobił swoje.

Jezzo: 6
Gola strzelił, swoje zrobił. W końcu to Ruud. Choć widać, że jest bez formy. Bardzo powolny, często piłka mu odskakuje. Czeka go dużo pracy, aby być w pełni formy na początku przyszłego sezonu.

Cały Ruud. Był tam, gdzie być powinien i wykorzystując błąd rywali strzelił bramkę. Ładnie się ustawiał, wygrywał pojedynki główkowe. Całkiem niezła forma po długiej kontuzji.

Baptista, Torres, Saviola - bez oceny

Średnia drużyny: 6.4

Najwyższa ocena - Dudek: 8.3

Najniższa ocena - Cannavaro: 4.7

Trener Bernd Schuster

Qras: 7
Drużyna, która dopiero co zdobyła mistrza i wychłostała w GD Barcelonę nadal zmotywowana do walki i to z pewnością w dużej mierze jego zasługa. Dał odpocząć kilku zawodnikom, przy zamianach nie zawalił.

Jezzo: 9
Ciężko mieć o coś do niego pretensje po tym spotkaniu. Wystawił mocny skład i potrafił go zmotywować na walkę przez 90 minut, mimo że dla Realu był to praktycznie mecz o nic. Dobre zmiany, Ruud jak i Marcelo mieli już dość, a na koniec dał jeszcze pograć świeżemu Saviol

Dał odpocząć kluczowym zawodnikom, dał pograć rezerwowym - postąpił słusznie, w końcu mistrzostwo już zdobyliśmy. Plus za to, że wystawiona przez niego drużyna nie odpuszczała i walczyła, jakby to nie był mecz "o nic".

ŚREDNIA: 8

Sędzia Miguel Angel Pérez Lasa.

Qras: 5
To był mecz walki, ale brutalnych faulów nie było. Sędzia natomiast zbyt pochopnie sięgał po kartoniki, co powodowało, że momentami przeszkadzał grze i zawodnikom, a mecz mógł być jeszcze lepszy

Jezzo: 7
Dobry występ arbitra. Kartki prawidłowe, trudno było wypatrzeć jakieś błędy. Jedynie, do czego można się przyczepić, to do braku kartki dla Diarry po ostrym faulu w pierwszej połowie. To powinna być minimum żółta kartka.

Mecz był zacięty i twardy, a sędzia nie przeszkadzał zawodnikom. Mam jednak pewne wątpliwości co do słuszności żółtych kartek.