/ jerzydudek.eu

Dudek: Hala Campeone!

Rezerwowy bramkarz Realu Madryt o 31. mistrzostwie

Jerzy Dudek, rezerwowy bramkarz Realu Madryt, na gorąco komentuje zdobycie przez Królewskich 31. Mistrzostwa Hiszpanii.

"Druga "piłka meczowa" okazała się bardzo emocjonująca i dramatyczna. Ale koledzy spisali się fantastycznie - tak, jak przystało na mistrzów. Dopisało nam też szczęście i wygraliśmy 2:1 z Osasuną! To była nagroda za determinację w drugich 45 minutach.

Mecz nie układał się po naszej myśli. W pierwszej połowie odpieraliśmy ataki rywali, a na początku drugiej czerwoną kartkę dostał Cannavaro. To jeszcze bardziej skomplikowało naszą sytuację.

Mimo że straciliśmy bramkę z karnego, to w końcówce po dwóch pięknych golach, mogliśmy zacząć świętować 31. tytuł mistrzowski dla Realu. Otwartym autokarem udaliśmy się na rynek, gdzie cieszyliśmy się wraz z kibicami.

Wczoraj potwierdziło się, jak ważne jest posiadanie wartościowych piłkarzy na ławce rezerwowych. Nie pierwszy raz w tym sezonie zawodnicy wchodzący na boisko wykonali ogromną pracę w momencie, gdy drużynie się nie układało. W ostatnich dwóch meczach, świetna dyspozycja Higuaína, czy Robbena miała duży wpływ na losy meczów.

Hala Campeone!

PS. Mimo zdobycia mistrzostwa, trener nie dał nam taryfy ulgowej. Rano musieliśmy stawić się na treningu… Choć niektórym pewnie ciężko to sobie wyobrazić…"