Znamy finalistów Ligi Mistrzów

Do Manchesteru United dołączyła Chelsea

Chelsea 3:2 Liverpool

(Drogba 33', 105' Lampard 98 (k) - Torres 64' Babel 117)

Absolutny hit na Stamford Bridge. Szósty mecz tych drużyn w półfinale Ligi Mistrzów w ostatnich czterech latach był świetnym, dramatycznym widowiskiem, z pięcioma bramkami, pięknymi akcjami, twardą walką i ogromnym tempem gry.

W pierwszej połowie przewagę miała Chelsea, co uwieńczyła golem Didiera Drogby. W drugiej połowie wraz z nasilającym się deszczem, pole zdobywali The Reds. I w 66. minucie Fernando Torres wyrównał po błyskotliwej akcji i asyście Yossiego Benayouna. Jeszcze Michael Essien przeprowadził kapitalny rajd zakończony strzałem w boczną siatkę bramki Reiny. 1:1 i dodatkowy czas gry.

W dramatycznej i pełnej zaciekłej walki dogrywce najpierw bramkę zdobył Frank Lampard, z rzutu karnego po faulu na Michaelu Ballacku. Następnie, po akcji wprowadzonego Nicolasa Anelki, z kilkunastu metrów celnie strzelił Drogba. Liverpool odpowiedział bramką Ryana Babela na 4 minuty przed końcem dogrywki - potężnym uderzenem z dystansu, można powiedzieć, że strzałem rozpaczy. Wyrównać i awansować Liverpool nie zdążył.

Tak więc w wielkim finale w Moskwie spotkają się Manchester United i Chelsea, drużyny które idą łeb w łeb także w walce o mistrzostwo Anglii. Red Devils i The Blues z pewnością stworzą wyjątkowe widowisko.

Chelsea: Petr Cech - Michael Essien, Ricardo Carvalho, John Terry, Ashley Cole; Claude Makelele, Michael Ballack, Frank Lampard (119. Andrij Szewczenko); Joe Cole (91. Anelka); Didier Drogba, Salomon Kalou (70. Malouda)
Trener: Avram Grant

Liverpool: Pepe Reina - Alvaro Arbeloa, Jamie Carragher, Martin Skrtel (22. Hyypia), John Arne Riise; Xabi Alonso, Javier Mascherano, Steven Gerrard, Dirk Kuyt, Yossi Benayoun (78. Pennant); Fernando Torres (99. Babel)
Trener: Rafael Benitez

Sędzia: Roberto Rosetti
Kartki: Xabi Alonso (żółta)