Wyjazdowa porażka Barcelony

Duma Katalonii uległa Betisowi

Spotkanie to początkowo miało zostać rozegrane w Madrycie, na Vicente Calderon - boisku Atletico. Stadion Betisu został zamknięty przez Hiszpański Związek Piłki Nożnej (RFEF) po pamiętnym incydencie, w którym to jeden z kibiców Los Verdiblancos trafił butelką w bramkarza Athletic Bilbao. Jednakże działaczom Betisu udało się wybłagać władze Primera Division o zniesienie kary.

Mecz zakończył sie wynikiem 3:2 dla Betisu. To wielka niespodzianka, gdyż po pierwszej połowie to Barcelona, dominując przez pierwsze 45 minut meczu, prowadziła 2:0 po bramkach Bojana (13') i Eto'o (16'). W drugiej części meczu piłkarze Betisu zamienili się rolami z Dumą Katalonii i to oni zaczęli dyktować warunki gry, co zaowocowało trzema bramkami. Strzelali Edu (64' i 78') oraz Juanito (76').

Królewscy, dzięki temu potknięciu Blaugrany, mają szansę powiększyć swoją przewagę - z czterech do siedmiu punktów. Czy im sie to uda? Na odpowiedź trzeba poczekać do końcowego gwizdka niedzielnego spotkania Realu Madryt z Sevillą.