Oceny zawodników po meczu z Betisem

Jak zagrali nasi?

Dziś występ zawodników z Betisem oceniają redaktorzy Vesna, Rauer oraz Jezzo. Oceny w skali 0-10.

Iker Casillas

Vesna: 6
Nie można go winić za stratę dwóch goli, ale oprócz świetnej interwencji z początku drugiej połowy niczym specjalnym się nie wykazał.
Rauer: 4
To nie ten sam Iker, który jeszcze miesiąc temu wszystkich zachwycał. Zero reakcji przy dwóch straconych bramkach i bardzo niepewny przy wyłapywaniu wysokich piłek.
Jezzo: 5
Plus za wspaniała obronę strzału bodajże Sobisa, kiedy piłka wybijana przez Cannavaro trafiła w Salgado i powędrowała do napastnika Betisu. Duży minus za całkowity brak reakcji przy bramkach. Czyli bez rewelacji.

ŚREDNIA: 5

Michel Salgado

Vesna: 3
Po dwóch dośrodkowaniach z jego strony boiska padły bramki dla Betisu, z czystym zatrzymywaniem rywali nie radził sobie szczególnie po przerwie, inna sprawa, że nie miał praktycznie żadnego wsparcia.
Rauer: 2
Dwa razy ośmieszony na prawej stronie, przez co straciliśmy dwie bramki. Przy każdej akcji Betisu ktoś musiał mu pomagać w obronie, bo zwyczajnie sobie nie radził.
Jezzo: 3
Nie pomógł naszym obrońcom i dopuścił do dwóch katastrofalnych w skutkach wrzutek. W drugiej połowie też większość akcji sunęła jego stroną. Mimo wszystko zdarzały mu się poprawne interwencje (8 odbiorów) i uchronił się od głupich strat.

ŚREDNIA: 2.7

Fabio Cannavaro

Vesna: 6
Bez większych błędów w obronie, na tyle, na ile mógł, starał się też wspomagać bocznych obrońców.
Rauer: 7
Bardzo dobre zawody. Udane przechwyty, dobrze się ustawiał, zapobiegł kilku groźnym akcjom. Nie zawinił przy straconych bramkach.
Jezzo: 7
Wydaje się, że najpewniejszy z naszych obrońców, zaliczył parę przechwytów znamionujących światową klasę naszego defensora.

ŚREDNIA: 6.7

Sergio Ramos

Vesna: 6
W defensywie zagrał poprawnie, kilka razy włączał się do akcji ofensywnych, co zaowocowało m.in. strzałem Ruuda w słupek.
Rauer: 8
Podobnie jak Cannavaro, nie do przejścia w obronie. Ponadto kilka ładnych i żywych akcji do przodu, z czego jedna mogła się nawet zakończyć bramką. Kiedy on wreszcie będzie mógł wrócić na prawą stronę?
Jezzo: 7
Troszkę zagubiony w obronie, za to bardzo aktywny w ataku. Ramos przyzwyczaił nas, że poniżej pewnego poziomu nie schodzi.

ŚREDNIA: 7

Marcelo

Vesna: 2
Praktycznie zero pożytku w ofensywie, problemy z kryciem przeciwników i przede wszystkim kardynalne błędy, które kosztowały Real stratę dwóch goli.
Rauer: 3
Zawalił dwie bramki. Przy dwóch prawie takich samych sytuacjach dał się przeskoczyć zawodnikom Betisu, przez co straciliśmy dwie bramki. Jedyny plus jest taki, że miał kilka naprawdę udanych odbiorów.
Jezzo: 2
Co za pech. Po Cannavaro z Almerią teraz przyszedł czas na Marcelo. Oby w następnym wyjazdowym spotkaniu już żadnego naszego obrońcy nie trafiła taka niemoc. Dwa fatalne błedy w praktycznie identycznych sytuacjach. Szkoda, bo grał całkiem poprawnie, zaliczył najwięcej odbiorów w drużynie i nie tracił - czyli identycznie jak Cannavaro z Almerią. Co z tego skoro jego błędy zadecydowały o tym, że z Sewilli zamiast trzech oczek nie wywieźliśmy żadnych.

ŚREDNIA: 2.3

Fernando Gago

Vesna: 4
Mało zdecydowany przy pierwszej straconej bramce, kilka strat, po jednej z nich Betis groźnie kontratakował.
Rauer: 5
Bezbarwny i niewidoczny. Albo decyduje się na ostry faul, albo całkowicie odpuszcza sobie krycie. Pozytyw jest taki, że to po jego podaniu Robben wybiegł na czystą pozycję przy pierwszej bramce.
Jezzo: 4
Gago gra dobrze jak drużynie dobrze idzie. Nie wiadomo tylko, czy to tak postawa Gago wpływa na drużynę czy na odwrót. Miał opanować z Gutim środek pola, udawało się do straty pierwszej bramki. Po zejściu Baptisty znikł całkowicie, podobnie jak znikło pojęcie "środek pola w Realu". Plus za piękne wypuszczenie Robbena przy pierwszym golu ale duży minus za całokształt. I tylko cztery odbiory - to zdecydowanie za mało jak na środkowego wymiatacza w Realu.

ŚREDNIA: 4.7

Jose Maria Guti

Vesna: 5
Chociaż kilka razy próbował otworzyć partnerom drogę do bramki to generalnie brakowało wczoraj błyskotliwego Gutiego, który podniósłby drużynę z kolan.
Rauer: 6
Jak już nie szło całemu zespołowi, to Guti również zniknął. Ale należy wyróżnić kilka świetnych podań w pierwszej połowie, po których powinna paść przynajmniej jedna bramka więcej.
Jezzo: 6
Mógł być bohaterem drużyny, niestety jego koledzy marnowali jego dobre podania. Po jego stracie padła pierwsza bramka, choć ciężko mieć do niego pretensje o nią, gdyż kompletnie nikt nie pokazywał mu się do gry. Tęskniliśmy za jakimś cudownym podaniem, niestety nic takiego nie mogło mieć miejsca: Guti grał zbyt cofnięty (czyżby w końcówce brakowało sił?) a środek w II połowie, głównie za sprawą zejścia Baptisty, zupełnie znikł. I te jego stałe fragmenty - musi nad nimi popracować, zwłaszcza pod nieobecność Sneijdera.

ŚREDNIA: 5.7

Royston Drenthe

Vesna: 7
Udało mu się szybko trafić do siatki, na skrzydle grał bardzo walecznie, po stracie piłki niemal od razu udzielał się w obronie.
Rauer: 6
Bramka i niedoszła asysta, po której Raul zepsuł sytuację sam na sam. Chyba jedyny zawodnik, obok Robbena, który potrafi minąć rywala dryblingiem.
Jezzo: 6
Aktywny, strzelił gola, zupełnie inny zawodnik niż z pierwszej połowy sezonu, zawodnik z którego rzeczywiście możemy mieć pożytek. W drugiej połowie już znacznie słabiej, ale plusik za pierwszą i oby tak dalej.

ŚREDNIA: 6.3

Arjen Robben

Vesna: 5
Asysta, częsta wymiana pozycji z Drenthe, niestety ochoty do gry zabrakło mu w najcięższym dla drużyny momencie, chyba ani razu nie pomógł Salgado w obronie i o mały włos nie wyleciałby z boiska po faulu na bramkarzu.
Rauer: 7
Chyba najbardziej wyróżniający się zawodnik spośród całej ofensywy. Walczył, podawał, strzelał. Zanotował kolejną asystę i, co najważniejsze, znów bez urazu. Gdyby miał prawą nogę, to z pewnością dołożyłby do tego bramkę.
Jezzo: 6
To kolejny zawodnik, który wyróżniał się tylko do czasu. Parę świetnych rajdów na początku spotkania, w połowie już jednak z reguły tracił. Ogromny minus za zmarnowanie swojej sytuacji po podaniu Gutiego - szkoda gdybać, ale to mógłby być decydujący cios który zapewniłby nam 3 punkty, a tak nie mamy nic. Arjen, takie sytuacje trzeba wykorzystywać.

ŚREDNIA: 6

Julio Baptista

Vesna: 4
Wystawienie go u boku Raula było złym pomysłem, nie sprawdził się w roli napastnika (oprócz sytuacji z początku meczu), ale brał się za rozgrywanie czy zagęszczanie środka pola.
Rauer: 4
Dosłownie nic ciekawego. Po ładnym strzale z rzutu wolnego z początku meczu, całkowicie znikł.
Jezzo: 3
Czekajcie, Bestia grał w tym meczu? Fakt, wykonywał wolnego w pierwszej połowie. Trzeba jednak oddać że po jego zejściu nasz środek pola znikł. Jeden odbiór przez 70 minut? Julio, litości.

ŚREDNIA: 3.7

Raul Gonzalez Blanco

Vesna: 5
Miał swoje okazje, ale bramki nie zdobył, kilka razy pomagał w kreowaniu akcji, tradycyjnie zagrzewał do walki, niestety bez efektu.
Rauer: 4
Podobnie jak Bestia, kapitan nic ciekawego nie pokazał. Zmarnował okazję sam na sam, po której mogło już być po meczu.
Jezzo: 3
Fatalny mecz kapitana. Zmarnował swoją szansę, w ataku kompletnie bezproduktywny. Duża ilość strat. Co z tego że biegał za rywalami jak nie odbierał piłek? Być może na jego słabą postawę miał fakt, że w ataku był mocno osamotniony.

ŚREDNIA: 4

Ruud van Nistelrooy

Vesna: 5
Chwilę po wejściu na murawę był bliski wyrównania, druga taka okazja się nie powtórzyła, a Ruud jakby przygasł.
Rauer: 6
Wszedł na boisko i od razu robił zamieszanie w polu karnym Betisu. ł?adne dryblingi! i ponadto strzał, po którym piłka niestety zatrzymała się na słupku.
Jezzo: 6
Stary dobry Ruud, wielka szkoda, że nie zagrał od początku. Od razu po jego wejściu mieliśmy świetną sytuację, a ten słupek chyba będzie mi się snił po nocach. Potem próbował coś rozegrać z klepki z rywalami ale nic z tego nie wychodziło.

Gonzalo Higuain

Vesna: 3
Zagrał ponad dwadzieścia minut, ale nie starczyło mu to, żeby zaprezentować choć ułamek swoich umiejętności, słabiutka zmiana.
Rauer: 4
Niewidoczny. Na jego nieszczęście wszedł na boisko wtedy, kiedy drużynie już w ogóle nic nie wychodziło.
Jezzo: 4
Coś tam biegał, coś tam podawał, jednak nic z tego nie wynikało i nie odmienił w żaden sposób gry drużyny, a tym bardziej losów spotkania.

Javier Balboa - za krótko grał, bez oceny.