Wyjazdowa wpadka

Betis - Real 2-1

Za nami pierwsze 45 minut. Real przegrywa 1:2. Nic nie zapowiadało tak niekorzystnego wyniku. Królewscy zaczęli znakomicie. Już pierwsza akcja mogła zakończyć się golem. Przepiękny strzał Baptisty z wolnego równie pięknie obronił Ricardo. Wszystko szło zgodnie z planem. W 6. minucie Drenthe wykończył świetną akcję Robbena. Real prowadził i nie zamierzał na tym poprzestać! Zdominowaliśmy rywali, kontrolowaliśmy grę. Swoje okazję miał Robben, Raul i Bestia. Dobrze rozgrywał Guti. Brakowało szczęścia pod bramką. Nadeszła 32. minuta, taka akcja z niczego. Dośrodkowanie z lewej, Marcelo nie upilnował rywala i zrobiło się 1:1. Nie zdążyliśmy otrząsnąć się po tym ciosie a zadano nam drugi, jakże bolesny. Kopia poprzedniej akcji i Betis wychodzi na prowadzenie! Naszą obronę wykiwał Mark Gonzalez. Iker był bez szans. Szok, niedowierzanie, zaskoczenie. Nasi stanęli zupełnie. Do końca połowy nie odzyskaliśmy właściwego rytmu. Betis mógł nas dobić, ale szwankowała skuteczność. Nie ma co się załamywać. Jak pokazały pierwsze minuty rywale są absolutnie do ogrania. Trzeba się tylko porządnie zmobilizować. Z niecierpliwieniem oczekuje drugiej połowy…

Druga odsłona to kopia meczu z Almerią. Real niby atakował, niby przeważał ale gola nie strzelił. Było ku temu kilka okazji, jak choćby ta Ruuda kiedy to Holender trafił w słupek. Niestety większość poczynań przypominała przysłowiowe walenie głowa w mur. Trener próbował reagować, wpuścił na plac gry – prócz Ruuda – Higuaina i Balboę. Niewiele oni jednak wnieśli choć chęci odmówić im nie można. Upływały kolejne minuty, gra się zaostrzała, puszczały nerwy. Wynik nie ulegał zmianie. Zgasł Guti, Robben, obrona plątała się niemiłosiernie. Królewskim próbował nawet pomóc sędzia doliczając 6 minut! Nie starczyło regulaminowych 90 więc w doliczonym czasie cudu być nie mogło. I nie było. Po serii przepychanek sędzia się zlitował i mecz zakończył.

Real grał w piłkę tylko przez 30 min pierwszej odsłony. Nasza gra wyglądała całkiem dobrze. Zanosiło się na kolejne bramki. Błyszczał Robben, Guti, zaciekle walczył Drenthe. Dwa beznadziejne błędy w obronie podcięły nam skrzydła. Nie potrafiliśmy się podnieść. Graliśmy nerwowo i chaotycznie. Bez pomysłu. Głowa w dół i do przodu… Nie nastraja to optymizmem, przed nami jeszcze sporo wyjazdowych meczy z teoretycznie słabszymi… Trener musi zareagować, wyciągnąć wnioski, w przeciwnym razie nasza przewaga nad Barceloną stopnieje w mgnieniu oka.

Składy
Real Betis Balompié: Ricardo; Damiá, Juanito, Melli, Fernando Vega; Arzu, Rivera, Capi (Sobis, min.59), Mark González; Edu (Caffa, min.88), Pavone (Juande, min.73).
Real Madrid: Casillas; Salgado, Ramos, Cannavaro, Marcelo; Gago, Guti, Drenthe (van Nistelrooy, min.57), Robben; Baptista (Higuaín, min.68 ), Raúl (Balboa, min.77).

Sędzia: Undiano Mallenco
Kartki:
Żółte - Arzu, Melli, Rivera - Gago, Marcelo, Baptista, Robben, Ramos.

II połowa - Pobierz z Sendspace

Dodatkowo możecie obejrzeć również strzał Bestii z 3. minuty: Pobierz z Rapidshare lub Pobierz z Neostrady, a także akcję van Nistelrooya, która zakończyła się trafieniem w słupek Ruuda: Pobierz z Rapidshare lub Pobierz z Neostrady