/ marca.com

Historyczny rezultat

Królewscy ostatni raz prowadzili tak wysoko przed przerwą 48 lat temu

Wczoraj piłkarze Realu Madryt osiągnęli historyczny rezultat. Jak podaje "Marca", Królewscy ostatni raz prowadzili tak wysoko po pierwszej połowie 48 lat temu, kiedy w sezonie 1960/1961 pokonali Elche 8-0, do przerwy wygrywając właśnie 5-0.

W sezonie 1980/1981 Real prowadził 5-1 po pierwszych 45 minutach w meczu z Athletic (zakończonym wynikiem 7-2), w 1986/1987 rozbili w pierwszej połowie Betis na wyjeździe takim samym rezultatem (ostatecznie wygrali 7-2). Co ciekawe, ostatni raz Królewscy 7-0 zwyciężyli dokładnie sześć lat temu, bo 10 lutego 2002 roku w meczu przeciwko Las Palmas, po pięciu bramkach Fernando Morientesa.

Wczoraj Valladolid zostało kompletnie rozbite przez Blancos po raz czwarty w swej historii. Ostatni raz miało to miejsce w sezonie 2003/2004, kiedy przegrali 7-2. W 1994/1995 przegrali u siebie aż 0-5, a w 1955/1956 Królewscy zwyciężyli 5-1.