/ realmadrid.pl

Real 2 Alicante 1

Niespodziewane emocje na SB

W meczu rewanżowym 1/16 Copa del Rey Real Madryt prowadził po 45. minutach z Alicante 1:0. Bramkę zdobył w 30. minucie spotkania holenderski skrzydłowy Arjen Robben. To jego pierwsze trafienie w barwach Merengues. Robben przejął podanie od Higuaina i uderzył lewą nogą, a bramkarz Alicante, Ricardo, nie zatrzymał piłki zmierzającej do bramki.

W pierwszej części spotkania Real miał wyraźną przewagę w posiadaniu piłki - 58% do 42%, oddał sześć celnych strzałów na bramkę rywala, Alicante odpowiedziało jednym uderzeniem.

Niestety druga połowa kosztowała kibiców Realu sporo nerwów. W 64. minucie wyrównał Borja, strzałem głową pokonał Jerzego Dudka, który w tej sytuacji miał niewiele do powiedzenia. Przez następne minuty Królewscy mogli przechylić szalę na swoją korzyść. Bliski pokonania bramkarza Alicante był Fernando Gago, trafiał jednak w słupek i poprzeczkę.

Na nasze szczęście sprawy w swoje ręce wziął Guti, który w 92. minucie spotkania pokonał Ricardo ustalając wynik na 2:1. Asystę zapisał Arjen Robben.

Tym samym Real, po golach zdobywanych w samych końcówkach spotkań z Alicante, awansował do 1/8 Pucharu Króla.

Koniecznie trzeba pochwalić naszych rywali. Stawali dzielnie zarówno w pierwszym, jak i w drugim meczu. Grali odważnie, walecznie i zdecydowanie, a fantastyczne spotkania rozgrywał ich bramkarz Ricardo, który był prawdziwą opoką obrony Alicante.

W ekipie Realu Madryt należy natomiast wyróżnić dwójkę skrzydłowych - Robbena i Balboę (z pewnością należy im się więcej minut gry) oraz Gutiego. Niestety znów nie przekonał Soldado, podobnie jak Higuain, mający nadal ogromne problemy z wykorzystywaniem sytuacji jeden na jeden z bramkarzem. Dobry, solidny występ zanotował Jerzy Dudek.

Real Madryt: Dudek; Salgado, Sergio Ramos, Heinze, Marcelo (Miguel Torres, 60’); Gago, Robben, Guti, Balboa; Soldado (Saviola, 60’), Higuaín.
Alicante: Ricardo; Malo, Catala, Tito (Ricardo Cavas, 79), Alvaro; Canadas, Alan, Joan Tomas (Capi, 57’), German; Azkoitia, Borja (Luis Gil, 67’).

Sędzia: Bernardino Gonzalez Vazquez