5. kolejka LM - podsumowanie wtorku

Sevilla zwycięża z Arsenalem, Barca na remis

We wtorek na ośmiu boiskach rozegrano mecze 5. kolejki LM. Zaprezentowały się drużyny z grup E, F, G i H. Gra toczyła się nie tylko o awans, ale także o pierwsze miejsce w grupie, dające rozstawienie w losowaniu par następnej rundy. Oto krótki przegląd wczorajszych wydarzeń.

Grupa E

W Lyonie mistrz Francji zremisował z wicemistrzem Hiszpanii 2:2. Gospodarze grali bez czołowego strzelca Karima Benzemy. Barcy do awansu wystarczył remis i cel został osiągnięty, chociaż bez trenera Rijkaarda, odesłanego przez sędziego na trybuny. Bramki zdobywali Juninho (2) oraz Iniesta i Messi dla Katalończyków.

VfB Stuttgart pokonał Rangersów z Glasgow 3:2 zdobywając tym samym swe pierwsze punkty w Lidze Mistrzów. Bramki dla Niemców strzelali Cacau, Pardo i Marica. Dla Szkotów Adam i Ferguson. Porażka gości spowodowała, że kwestia awansu z drugiego miejsca w grupie rozstrzygnie się w ostatniej kolejce w bezpośrednim starciu z Lyonem. Obie drużyny mają po siedem punktów.

Grupa F

Pierwsze miejsce w grupie zajał Manchester United po zwycięstwie nad Sportingiem Lizbona 2:1. Nie popisał się niestety Tomasz Kuszczak, który zawalił bramkę i miał kilka niepewnych interwencji. Gole dla ManU zdobywali Tevez i Ronaldo pięknym strzałem z wolnego w 90 minucie. Prowadzenie Portugalczykom dał Abel.

Pogrom w Kijowie: AS Roma bije gospodarzy 4:1 i zapewnia sobie awans z drugiego miejsca po bramkach Panucciego, Vucinicia (2) i Giulego. Dynamo bez punktu w LM.

Grupa G

Turcy wzmocnieni Brazylijczykami walczyli dzielnie na San Siro, ale tylko do 56 minuty. Strzelanie rozpoczął Cruz, następnie trafili Ibrahimovic i Jimenez. Mecz skończył się wynikiem 3:0, co daje Włochom awans z pierwszego miejsca w grupie. Drużyna Roberto Carlosa ma jeszcze szanse na awans.

W barwach CSKA Moskwa od pierwszej minuty zagrał Dawid Janczyk. Wprawdzie nie wpisał się na listę strzelców, a jego zespół przegrał 0:1 po strzale Farfana, to jednak zaliczył całkiem udany występ. Rosjanie mieli ogromna przewagę (strzały 19:6), ale nie przełożyło się to na zmianę wyniku.

Grupa H

Na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan Sevilla pokonała londyński Arsenal 3:1. To pierwsza porażka Kanonierów od początku sezonu. Podopieczni Wengera wprawdzie prowadzili po strzale Eduardo da Silvy, ale później bramki zdobywali już tylko gospodarze: Keita, Fabiano i Kanoute. I to Sevilla prowadzi w grupie.

W meczu outsiderów Steaua Bukareszt zremisowała ze Slavią Praga 1:1. Wyrównująca bramka Zdenka Senkerika na 12 minut przed końcem meczu dała gościom 3 miejsce w grupie i awans do PUEFA.