aktualności

2007.11.25, godz. 14:17, Blanco / realmadrid.com

Castilla - Lanzarote 2:1

Duży sukces Castilli! Podopieczni trenera Juana Carlosa Mandii pokonali u siebie czołową drużynę grupy I Segunda División – UD Lanzarote 2:1. Bramki dla gospodarzy zdobywali: Antonio Bueno ( 9. min.) i Juanmi Callejón (82. min.). Dla gości z – karnego – trafił Yeray Ortega (17. min.).

Mecz, który rozpoczął się w południe na stadionie im. Alfreda di Stéfano, od pierwszej minuty był bardzo zacięty, gdyż obie ekipy próbowały zyskać przewagę w środku pola. Już w 9. min. Castilla objęła prowadzenie. Dobrą akcję Joségo Callejóna wykorzystał świetnie Antonio Bueno. José Alberto pokonany. 1:0.

Taki obrót sprawy nie załamał gości trenowanych przez Paco Gutiérreza. Po kilku minutach od objęcia przez naszą drużynę prowadzenia, Gary Kagelmeicher sfaulował Aníbala Rodrígueza, a Yeray Ortega wykorzystał jedenastkę. 17. min. i – 1:1. Wynik remisowy utrzymał się do końca pierwszej połowy. Ze strony Castilli dobre okazji mieli Juanmi i Bueno.

Na drugą połowę lepiej zmotywowani wyszli gracze Mandii, za wszelką cenę chcący pokonać gości z Lanzarote. Już w 49. minucie po doskonałej, zespołowej akcji bardzo aktywny Bueno trafił w poprzeczkę. Kilka chwil później ten sam zawodnik świetnie obsłużył Miguela Nieto, lecz Alberto wyszedł z opresji obronną ręką. Kilka minut później Daniel Parejo i znów Bueno mogli wyprowadzić Castillę na prowadzenie.

Narzekający na uraz Nieto został zastąpiony w 73. min. przez Davida Vázqueza. Nie zmieniło to sytuacji na boisku. Castilla wciąż dominowała, uparcie dążąc do zwycięstwa. Złota bramka padła w 82. minucie. Juanmi Callejón otrzymał świetne podanie i nie dał szans Alberto. 2:1.

Real Madryt Castilla, dominując przez całą drugą połowę, odniósł zasłużone zwycięstwo nad Unión Deportiva Lanzarote. Było to trzecie kolejne zwycięstwo podopiecznych Mandii. Nasza drużyna z końcowych rejonów tabeli przesunęła się ku jej środkowi. Oby tak dalej.

W następnej, 15. kolejce (2.12) nasza drużyna zagra na wyjeździe z Fuerteventurą.

Castilla: Felipe – Velayos, Antón, Sergio, Gary, D. Mateos, Nieto (73. Vázquez), Parejo, José Callejón, Bueno, Juanmi Callejón (85. Modrego). Trener: Mandía.

Lanzarote: Alberto – Javi, Koke, Juanma, Dani Mayo, Pereira, Gómez, Brenes, Anibal, Nacho, Yeray. Trener: Paco Gutiérrez.

Bramki: (‘9), Juanmi Callejón (’82) – Yeray (’17 k.)

Sędzia: Asier Isturiz Latorre.