4. kolejka LM - podsumowanie środy

Barca i Sevilla solidarnie po 2:0

26 bramek w ośmiu meczach padło wczoraj w mistrzostwach klubowej Europy, jaką bez wątpienia jest Liga Mistrzów. Awans zapewniły sobie angielskie Manchester United i Arsenal.

Grupa E

Barcelona w meczu z Glasgow Rangers szybko zdobyła dwa gole, ten pierwszy strzelony przez T. Henry, był wyczynem dość osobliwym (strzał z łokcia?) Drugiego dołożył Messi po ładnej akcji z Ronaldinho. Tym samym FCB utrzymuje prowadzenie w grupie i jest bardzo blisko awansu.

Aż 6 bramek na stadionie w Lyonie. Goście z VfB Stuttgart przyjęli 4 gole (strzelcami Hatem Ben Arfa (2) Kallstrom i Juninho) , sami strzelili dwa (Mario Gomez). Mogli doprowadzić do remisu ale przy stanie 3:2 zmarnowali rzut karny. Lyon - VfB 4:2. Niemcy mogą się już żegnać z Ligą Mistrzów.

Grupa F

W 21 rocznicę objęcia Manchesteru United, sir Alex Ferguson mógł cieszyć się z awansu do kolejnej rundy LM oraz ze świetnej gry swoich podopiecznych, którzy pokonali Dynamo Kijów 4:0. ManU grał szybko, z polotem, efektownie, a bramki zdobywali Pique, Tevez, Rooney i Cristiano Ronaldo. Dobrze zaprezentował się także Nani i Evra oraz Tomasz Kuszczak, który bronił w drugiej połowie.

Dobry i efektowny mecz w Lizbonie - Sporting remisuje 2:2 z AS Romą i praktycznie traci szanse na awans z grupy. Strzelanie rozpoczął rzymianin Casetti już w 4. minucie, Sporting odrobił jednak straty dzięki bramce Liedsona i atakował nadal, aż wreszcie Liedson trafił po raz drugi. Mecz skończył się jednak dramatem gospodarzy, gdyż w ostatniej minucie meczu samobójczą bramkę strzelił Anderson Polga.

Grupa G

Rewelacyjne Fenerbahce z Roberto Carlosem w składzie pokonuje na stadionie Sukru Saracoglu PSV Eindhoven 2:0 strzelając dwie bramki w dwie minuty i jest bardzo blisko awansu do następnej rundy. PSV z kolei szanse ma jedynie iluzoryczne i prawdopodobnie skończy w PUEFA.

Inter najadł się strachu, bo CSKA Moskwa prowadziło już 2:0 po bramkach rosyjskich Brazylijczyków Jo i Vagnera Love. Neroazzurri wzięli się jednak do roboty, zaprezentowali wiele efektownych akcji, po których padały gole. Ich autorami byli Zlatan Ibrahimović i Esteban Cambiaso. Obaj zdobyli po dwie bramki, Inter Mediolan wygrał na San Siro 4:2.

GrupaH

Dwie bramki Renato w Bukareszcie dały Sevilli pewne zwycięstwo nad Steauą i Hiszpanie pokonali Rumunów zachowując czyste konto bramkowe. Tym samym klub Golańskiego nie ma już żadnych szans na przetrwanie w Champions League.

Arsenal pojechał do Pragi w dość rezerwowym składzie i tylko bezbramkowo zremisował z miejscową Slavią. Jednak dzięki temu punktowi chłopcy Wengera już zapewnili sobie awans do następnej rundy.

Aktualne tabele wszystkich grup dostępne są w dziale Liga Mistrzów.