Castilla - Rayo Vallecano 0:1

Podopieczni Mandii po raz trzeci z rzędu przegrywają 0:1...

Castilla przegrała z dotychczasowym sąsiadem w tabeli grupy I Segunda División B - Rayo Vallecano 0:1. Jedynego gola strzelił w 58. miunucie Michel.

Trener Realu Madryt Castilla, Juan Carlos Mandiá - po dwóch porażkach w stosunku 0:1 - nieco przemeblował skład. Mecz rozgrywany na stadionie im. Alfreda Di Stéfano rozpoczął się dobrze dla gospodarzy. Pierwszą dogodną sytuację do strzelenia bramki miał Adam Szalai. Dobrze spisywała się jednak obrona gości, która najwięcej problemów miała z bardzo aktywnym Nieto. Czujny był też bramkarz Rayo Vallecano - Teté. Najgroźniejszą akcję dla przyjezdnych stworzyli Pachón z Rubénem Reyesem, lecz Adán był na posterunku. Do przerwy 0:0.

W przerwie Mandiá nieco zmienił ustawienie swej drużyny. Nie zaskoczyło ono jednak podopiecznych Pepego Mela. Losów meczu nie odmienił też wprowadzony w drugiej połowie Callejón, mimo że jego gra rozruszała pomoc Castilli. W 58. minucie Michel, który zdobył już dla Rayo bramki w Primera División, pokonał Adán strzałem z rzutu wolnego (faulował Sergio). Wynik 0:1 utrzymał się do końca meczu, choć obie drużyny - w tym strzelec jedynego gola - miały jeszcze szanse na zmianę rezultatu, mecz zakończył sie jednobramkowym zwycięstwem Rayo Vallecano Madryt.

Castilla po raz trzeci z rzędu przegrała mecz w stosunku 0:1. Młodzi madridistas zajmują 13. miejsce w tabeli. Będące na 17., spadkowym miejscu Leganés ma tyle samo, czyli 10, punktów. Za tydzień drużyna Mandii zagra na wyjeździe z Vecindario.

Castilla: Adán; Villafańe, Antón, Gary (65 Bueno), Sergio; Rodri, Nieto, Parejo, Vázquez; Szalai (57 Callejón), José Callejón. Trener: Mandiá.

Rayo Vallecano: Teté; Coke (81 Alba), Llorens, A. Amaya, Baquero; Collantes, Michel, Enguix, Albiol; Rubén Reyes (64 Cubillo), Pachón (78 Diego Torres). Trener: Pepe Mel.

Bramka: Michel (58 min.).

Sędziował: Juan Luis Pulido Santana. czerwone karki: Sergio - Cubillo. Żółte kartki: Sergio - Llorens, Collantes, Pachón, Cubillo.

Mecz rozegrany na Estadio Di Stéfano obejrzało 1000 widzów.