Jak grali rywale Królewskich

Kanonada w Bremie, remisy Lazio i Olympiakosu

Liga Mistrzów powraca. Już w najbliższą środę Real Madryt rozegra drugą kolejkę elitarnych rozgrywek. Tym razem Królewscy będą musieli udać się do Rzymu, aby zmierzyć się z tamtejszym SS Lazio, które zajęło w poprzednim sezonie trzecie miejsce w Serie A. W tym samym czasie w Bremie miejscowy Werder mierzyć się będzie z przybyszami z Grecji - Olympiakosem CFP. Przed spotkaniami Ligi Mistrzów dobrze jest podsumować ostatnie ligowe występy grupowych przeciwników Blancos.

Werder gromi
Werder Brema, który obecnie znajduje się na piątym miejscu w Bundeslidze, rozgromił na własnym stadionie Arminię Bielefeld aż 8:1. Spotkanie odbyło się w ramach 8. kolejki ligi niemieckiej. Strzelanie rozpoczął w 17. minucie meczu Niemeyer. W 36. minucie drugą bramkę dla gospodarzy dołożył Almeida. Wydawało się, że przyjezdnych będzie stać na nawiązanie walki, ponieważ minutę później trafienie zaliczył nasz rodak - Wichniarek. Goście nie mogli się cieszyć zbyt długo, ponieważ jeszcze przed przerwą Arminię dobił Sanogo, aplikując im dwa gole. Na drugą połowę zawodnicy Werderu wyszli z takim samym nastawieniem i ani myśleli o zwolnieniu swojej gry. W 59. minucie piątą bramkę zdobył Mertesacker, a siedem minut później szansę wykorzystał Rosenberg. Wynik spotkania ustalili w końcówce Diego oraz Almeida. Było to najwyższe zwycięstwo w Bundeslidze od 24 lat.

Składy:
Werder Brema: Wiese; Pasanen, Mertesacker, Naldo, Tosic; Jensen; Vranjes (Kruse, 62`), Niemeyer (Fritz, 33`); Diego; Sanogo(Rosenberg, 46`) i Almeida.
Arminia Bielefeld: Hain, Korzynietz, Mijatović (Kamper, 27`), Langkamp, Rau (Schuler, 40`); Kauf; Marx, Kucera, Böhme (Bollmann, 78`); Eigler i Wichniarek.

Remis Lazio
SS Lazio jedynie zremisowała 1:1 w wyjazdowym spotkaniu z Regginą, które rozegrane zostało w ramach 6. kolejki Serie A. Pierwszą bramkę w meczu zdobył zawodnik gospodarzy, Cozza, który wysunął swój zespół na prowadzenie. Piłkarze Lazio dość długo męczyli się z zajmującym przedostatnie miejsce w tabeli przeciwnikiem. Przyjezdnych z Rzymu stać było jedynie na wyrównanie w 73. minucie spotkania za sprawą Kolarova. Jeszcze w 90. minucie pojedynku czerwoną kartkę ujrzał piłkarz Regginy, Modesto. Po tej kolejce Lazio zajmuje dwunaste miejsce w Serie A.

Reggina Calcio 1-1 SS Lazio
1:0, Cozza 7`
1:1, Kolarov 73`

Składy:
Reggina Calcio: Campagnolo; Lanzaro, Valdez, Aronica, Modesto; Barreto, Cascione, Hallfredsson; Vigiani (Missiroli, 74`), Amoruso i Cozza ( Joelson, 56`).
SS Lazio: Muslera; Behrami, Stendardo, Cribari, Kolarov; Mudingayi, Baronio (Ledesma, 63`), Mutarelli (Mauri, 47`); Manfredini; Makinwa i Rocchi (Tare, 76`).

Pechowa strata punktów Olympiakosu
Olympiakos CFP, który od 39. minuty wygrywał po bramce Gallettiego w wyjazdowym meczu z Arisem Saloniki, ostatecznie wywalczył tylko jeden punkt. Gospodarzom udało się zdobyć bramkę po rzucie wolnym w ostatniej minucie spotkania, a szczęśliwym strzelcem okazał się Aurelio. Jako ciekawostkę można dodać fakt, że w składzie Mistrza Grecji cały mecz rozegrał były zawodnik Realu Madryt - Raúl Bravo.

Aris Saloniki 1-1 Olympiakos CFP
0:1, Galletti 39`
1:1, Aurelio 90+3`

Składy:
Aris Saloniki: Halkias; Sanson (Siston, 77`), Aurelio, Papadopoulos, Ronaldo; Nebegleras, Nacho, Neto, Javito (Kalvo, 83`); Ivić (Anderson, 71`) i Koke.
Olympiakos CFP: Nikopolidis; Patsatzoglou, Domi, Antzas, Raúl Bravo; Torossidis, Ledesma (Stoltidis, 62`), Galletti (Mitroglou, 83`), Djordjević; Kovacević (Ne, 62`) i Lua Lua.