/ jerzydudek.eu

Dudek: Ostatnie zwycięstwo podbudowało zespół

Nowa notka na blogu polskiego bramkarza

Jerzy Dudek tradycyjnie zamieścił świeżą notkę na swojej oficjalnej stronie internetowej. Tym razem polski bramkarz wypowiedział się na temat wysokiej wygranej Realu Madryt z Villarrealem.

"Drugi mecz w lidze zakończył się naszą niespodziewanie wysoką wygraną. Rozbiliśmy na wyjeździe Villarreal aż 5:0. Zwycięstwo tym cenniejsze, że odniesione nad drużyną, która na inaugurację wygrała (też na wyjeździe) z silną Valencią 3:0. I ma w składzie kilku klasowych zawodników.

Pierwsza połowa nie wskazywała na tak wysoki wynik. Mieliśmy parę ciężkich momentów. Na szczęście nie straciliśmy bramki, a sami ją zdobyliśmy tuż przed przerwą po strzale Raula. Przełomowy był początek drugiej połowy i rzut wolny egzekwowany przez Wesley Sneijdera. Uderzył piłkę tuż nad murem w samo „okienko" bramki gospodarzy (później zdobył jeszcze drugiego gola). Kupno Holendra okazało się wyjątkowo trafnym transferem. Znakomicie wprowadził się do drużyny.

Prowadząc 2:0 graliśmy spokojnie, koncentrując się na świetnie przeprowadzanych kontratakach. A z jakim skutkiem, wystarczy spojrzeć na wynik.

Real został liderem, więc większość chłopaków z drużyny rozjechała się na mecze swoich reprezentacji w doskonałych humorach. Na kolejne spotkanie ligowe musimy poczekać dwa tygodnie. A później czeka nas trudny okres, bo zaczynają się rozgrywki Ligi Mistrzów. Dlatego tym cenniejsze jest to wysokie zwycięstwo nad Villarrealem. Bardzo podbudowało zespół. A pewność siebie, tak ważna gdy wychodzi się na boisko, przyda się nam w kolejnych meczach."