Celta B - Castilla 3:1

Po drugiej kolejce rezerwy mają na koncie remis i porażkę

Pierwsza wyprawa poza Madryt w tym sezonie skończyła się dla Realu Madryt Castilli nieudanie, bowiem Celta Vigo B – weteran tej klasy rozgrywek – skutecznie skonfrontowała nadzieje canteranos z rzeczywistością. Spotkanie, w którym goście nagminnie marnowali sytuacje bramkowe, skończyło się wynikiem 3:1.

Wychowankowie madryckiej szkółki przez początkowe trzydzieści minut radzili sobie bardzo przyzwoicie: prezentowali atrakcyjny futbol, dominowali w każdej strefie boiska, nie dając rywalowi pola do popisu. Na prowadzenie mogli swój zespół wyprowadzić dwaj snajperzy: Alberto Bueno oraz Adam Szalai, jednak brakowało im skuteczności. Na nic niestety zdał się fakt, że inicjatywa była po stronie Castilli, gdyż gospodarze pozwolili wyszaleć się młodzikom, po czym bez skrupułów wykorzystali ich słabe punkty. Tuż przed przerwą na listę strzelców wpisał się Goran Marić.

Losy spotkania rozstrzygnęły się dość szybko, bo między 47. a 49. minutą, kiedy to publika zgromadzona na stadionie trzykrotnie ujrzała futbolówkę w siatce. Zaczęło się od rzutu karnego, podyktowanego za faul Adána na José Manuelu, a zamienionego na bramkę przez Maricia. Przyjezdni nie mieli zamiaru składać broni i potrzebowali minuty na odrobienie strat za sprawą Sergio. Na nieszczęście dla podopiecznych Juana Carlosa Mandii, rezerwy Celty natychmiast odpowiedziały na utratę przewagi i wynik na 3:1 ustalił Michu.

Oprócz złego rezultatu, spotkanie przyniosło inną negatywną wiadomość – kontuzję Adána, który był zmuszony opuścić plac gry z powodu urazu kolana.

Przypomnijmy, że w inaugurującym sezon meczu, rezerwy Realu Madryt bezbramkowo zremisowały z S.S. Reyes i aktualnie znajdują się w strefie spadkowej, zajmując trzecie miejsce od końca w pierwszej grupie Segunda División B.

Celta Vigo B: Yoel, Alex, Calero, Javi Hernández, Tuńez, Aicart, Ferrán, ł?valo, José Manuel, Goran Maric i Michu.
Real Madrid Castilla: Adán, Velayos, Claudio, Mateos, Sergio, Mosquera, Nieto, Parejo, José Callejón, Szalai i Bueno.