/ as.com

Schuster: Potrzebujemy Ballacka i Robbena

Pomeczowy wywiad z trenerem Królewskich

Na pewno jest pan zadowolony z rezultatu, ale czy z gry również?
To był dla nas ciężki mecz przeciwko gospodarzowi, który grał na swoim własnym stadionie. Byli bardzo zmotywowani. Widać było, że w pierwszej połowie mieliśmy problemy w ataku. Brakowało nam gry skrzydłami. Lokomotiw dobrze się bronił w środku pola, co znacząco utrudniło nam życie. Nie zaczęliśmy dobrze spotkania, tracąc szybko pierwszą bramkę. Jednak udało nam się zmienić kierunek w przerwie poprzez kilka zmian, które zdecydowanie wpłynęły na polepszenie naszej gry. Balboa i Higuaín wzmocnili skrzydła, a Raúl i Saviola środek pola. Dzięki temu Guti miał więcej przestrzeni. Zasłużyliśmy na zwycięstwo, może nie taką ilością bramek. Jestem zadowolony z wyniku 5:0 z drugiej połowy.

Wciąż będzie pan wystawiał Higuaína na ataku?
Gonzalo ma dwie możliwości. W Niemczech zagrał jako mediapunta i miał trzy klarowne sytuacje na strzelenie bramki.

Co pan sądzi na temat gry Balboy podczas tego okresu przygotowawczego?
Balboa bardzo szybko pojął wizję naszego futbolu. Grał bardzo dobrze na obu skrzydłach i jesteśmy bardzo zadowoleni z jego pracy i wkładu do drużyny. Podobają mi się zawodnicy, którzy mogą grać na obu skrzydłach.

Obawiał się pan przygotowania fizycznego Lokomotiwu?
Wiedziałem, że Lokomotiw w pierwszej połowie zagra bardzo twardo, więc chciałem wzmocnić drużynę. Aby byli bardziej zjednoczeni w pracy na boisku. Oczywiście nie zakładałem straty dwóch bramek. W drugiej połowie szybko zareagowałem i dzięki ciężkiej pracy mecz zakończył się zwycięstwem.

Po co Kaká? Jest przecież Guti.

Dużo się ostatnio mówi o sprowadzeniu Kaki, ale jak do tej pory, to widzę go tylko na zdjęciach. Co do Gutiego, to wszyscy znamy jego talent. Wczoraj był nie do zatrzymania, ale w ciągu całego roku do rozegrania jest 60 lub 70 meczów i bardzo ciężko jest cały czas grać. Musimy mieć wystarczająco szeroką kadrę, aby poradzić sobie, kiedy Gutiego na murawie nie będzie.

To prawda, że Real Madryt dokonał transferów Robbena i Ballacka?
Byłbym zachwycony, gdyby to była prawda. Potrzebujemy tych zawodników i wczoraj dało się to zauważyć na boisku. Jestem pewny, że już niedługo do nas dołączą. Nie będzie problemów z ich adaptacją, ponieważ cały czas trenują ze swoimi obecnymi drużynami.

O ile wzmocnień poprosił pan osobiście Mijatovicia?
Rozmawiałem z nim. Przybył tutaj, aby porozmawiać właśnie na te tematy. Nie mogę niczego powiedzieć, ponieważ musimy czekać. Mam nadzieję, że to prawda, iż w krótkim czasie dołączą do nas kolejni piłkarze. Nie liczy się ilość transferów. Chcę sprowadzić tych zawodników, którzy pomogą nam stworzyć wielką drużynę przed tym nadchodzącym sezonem.