/ fifa.com / realmadrid.com

Hiszpania U-20 zwycięska

Młodzi Hiszpanie okazali się lepsi od Zambijczyków

Reprezentacja Hiszpanii U-20 odnotowała wczoraj pierwsze zwycięstwo na odbywających się w Kanadzie Mistrzostwach Świata. Rywalem La Selección był zespół Zambii, który mimo przybycia nadziei drużyny - Clifforda Mulengi, nie sprostał jedenastce z Półwyspu Iberyjskiego i przegrał 2:1.

Hiszpański trener postanowił nieco zmienić wyjściowy skład po pierwszym, niezbyt udanym meczu i wydelegował na boisko duet Sunny Stephen - Adrian Lopez. Od początku spotkania grali też Antonio Adan i exmadridista - Juan Mata. Pozostała trójka ze szkółki Realu Madryt: Javi Garcia (narzekał na drobną kontuzję), Alberto Bueno oraz Esteban Granero, zasiadła na ławce rezerwowych. Zespół z Afryki starał się wystraszyć przeciwnika obecnością w składzie swojej gwiazdy – Mulengi, który wraz z Mwansą i Mayuką mieli nękać hiszpańskich obrońców. Na niewiele się to zdało, bowiem po pół godzinie gry to gracze w czerwonych koszulkach wyszli na prowadzenie. Henry Nyambe sfaulował rywala w polu karnym, a arbiter podyktował jedenastkę, którą na gola zamienił Mario Suarez.

Zambijczycy nie zrazili się takim obrotem sytuacji i dalej szukali szczęścia pod bramką Adana, co umożliwiło Hiszpanom przeprowadzanie groźnych kontrataków. Dziesięć minut po objęciu prowadzenia, po raz kolejny trafili oni do siatki. Uczynił to Juan Mata, wykorzystując świetne podanie od Diego Kapela.

Po przerwie podopieczni George’a Lwandaminy nie zmienili swojej taktyki i dalej starali się wypełnić plan nakreślony przez trenera, czyli po prostu skutecznie atakować. Ich wysiłek został nagrodzony na szesnaście minut przed końcowym gwizdkiem, kiedy to akcję swoich kolegów wykończył William Njoubvu. Niesieni dopingiem swoich kibiców, Zambijczycy za wszelką cenę chcieli doprowadzić do remisu, co spowodowało, że ostatnie minuty meczu były dość nerwowe. W akrobatyczny sposób zapewnić drużynie cenny punkt próbował Mulenga, ale jego strzał „nożycami" przeleciał nad poprzeczką. Ostatecznie wynik nie uległ zmianie i Hiszpanie z czterema punktami na koncie zostali liderami grupy B.

Hiszpanom zostało jeszcze do rozegrania spotkanie z Jordanią, która przegrała wczoraj z Urugwajem. Zespół z Ameryki Południowej zajmuje drugie miejsce w tabeli, mając tyle samo punktów co lider.