Hiszpania zwycięska

Zwycięstwo nad ł?otwą 0:2

Narodowa reprezentacja Hiszpanii powraca do gry o awans do Euro 2008. La Selección, odnosząc niezwykle istotne zwycięstwo nad ł?otwą 0:2, umocniła się na trzecim miejscu Grupy VII przed prowadzącą Irlandią Północną i wiceliderem Szwecją.

Pomimo iż łotewscy piłkarze weszli na murawę w teoretycznie najmocniejszym składzie, to reprezentacja Luisa Aragonésa przejęła inicjatywę od pierwszych sekund meczu. Brakowało szczęścia - piłka po strzałach zawodników Valencii, Angulo i Villi, oraz naszego Sergio Ramosa bez problemu trafiała do rąk bramkarza gospodarzy, Aleksandrsa Kolinki. Przewaga Hiszpanów rosła i niebawem musiała zaowocować bramką - w 45. minucie dośrodkowanie Angulo do Villi niefortunnie przeciął Arturs Zakresevskis, pakując futbolówkę do własnej siatki - 0:1! Rezultat ten utrzymał się do ostatniego gwizdka w pierwszej odsłonie meczu.

Fatalna skuteczność napastników Hiszpanii charakteryzowała zaś pozostałe 45 minut. Iberowie z powodzeniem rozpracowywali defensywę Bałtów i przedostawali się pod pole karne przeciwnika, ale przed utratą bramki po uderzeniach Villi, Marcheny czy Iniesty, swą drużynę ratował Kolinko. Aragones postanowił dać szansę debiutu Roberto Soldado, co okazało się strzałem w dziesiątkę - w 61. minucie właśnie po asyście zawodnika Realu Madryt futbolówkę do siatki skierował Andrés Iniesta, wyprowadzając Hiszpanię na prowadzenie 0:2. Do końca meczu rezultat pozostał bez zmian.

Analizując postawę zawodników Realu Madryt, nie sposób nie zwrócić uwagi na fenomenalny debiut Roberto Soldado przebywającego na wypożyczeniu w Osasunie. Pozytywne noty uzbiera zapewne także Sergio Ramos, aktywny dziś w defensywie i ofensywie. Ponieważ ł?otysze praktycznie nie oddawali strzałów na bramkę, Iker Casillas nie musiał interweniować.

ł?otwa: Aleksandrs Kolinko, Arturs Zakresevskis, Dzintars Zirnis, Oskars Klava, Deniss Ivanovs, Andrejs Rubins (65' - Genadijs Solonicins), Vitalijs Astafjevs, Jurijs Laizans, Imants Bleidelis (85' - Andrej Pieriepłotkin), Maris Verpakovskis, Girts Karlsons (89' - Aleksandrs Cauna)
Hiszpania: Iker Casillas, Sergio Ramos, Carlos Marchena, Carles Puyol, Joan Capdevila, Miguel Angel Angulo (45' - Joaquin Sanchez), Xavi Hernandez, David Albelda (67' - Xabi Alonso), Andres Iniesta, David Villa, Luis Garcia (56' - Roberto Soldado).