/ marca.com, fot. realmadrid.com

Castilla coraz bliżej spadku

Młodzi <i>madridistas</i> tracą 5 punktów do bezpiecznego miejsca...

Real Madryt Castilla przegrał 2:3 z CD Tenerife. Oznacza to, że podopieczni Míchela są blisko spadku do Segunda División B. Natomiast drużyna prowadzona przez Casuco zapewniła sobie utrzymanie w II lidze. Po wczorajszym wyjazdowym zwycięstwie Alaves na Xerez, Castilla traciła do bezpiecznego miejsca już 5 punktów. Tak więc dziś De la Red i spółka musieli pokonać ekipę z Teneryfy.

Przed meczem kibice owacją na stojąco powitali Alfredo di Stéfano. Oprócz najlepszego zawodnika Realu Madryt w historii mecz oglądały inne prominentne postacie: prezydent Castilli - Francisco Moreno Carińena, były zawodnik Królewskich - José Emilio Santamaría oraz prezydent Realu Madryt - Ramón Calderón.

Trener gości zestawił atak z młodego, utalentowanego Iriome i doświadczonego kapitana Raúla :-). W 29. minucie właśnie Raúl Sánchez przeprowadził akcję, po której stoper Castilli - Agus wpakował piłkę do własnej bramki. Odpowiedź ze strony gospodarzy nastąpiła w 37. minucie, kiedy to "judasz" Mata pokonał Bernardo. Castilla wróciła do gry.

W drugiej połowie klub Tomasza Frankowskiego (nie grał) pokazał naszym canteranos miejsce w szeregu. W 60. minucie Juvenal wyprowadził gości na prowadzenie, zaskakując Codinę strzałem z 25 metrów. Na następną bramkę kibice czekali 15 minut. I był to, niestety, gol dla Tenerife. Ayoze podwyższył wynik na 3:1 i było już wiadomo, że Castilla tego meczu nie wygra. Jedyne na co było stać naszą drużynę, to trafienie De la Reda (na zdjęciu) w doliczonym czasie gry.

Za tydzień RM Castilla zagra na wyjeździe z Realem Murcia, który już zapewnił sobie awans do Primera División. Alavés, wyprzedzające naszą druzynę o 5 punktów, podejmie u siebie innego "pierwszoligowca" - Valladolid. 3 kolejki do końca: 5 punktów straty, 9 do zdobycia. Czy Castilla zdoła się utrzymać?

39. kolejka Segunda Divisón (27.05.2007):
REAL MADRYT CASTILLA - CD TENERIFE 2:3 (Mata 37, De la Red 90 - Agus 29 sam., Juvenal 60, Ayoze 75).
Castilla: Codina - Velayos, Sergio Sánchez, Agus (62 Callejón), Dani Guillén (73 Bueno), De la Red, Javi García, Adrián (62 Granero), Valero, Mata, Negredo. Trener: Míchel.
Tenerife: Bernardo - Clavero, Pablo Sicilia, Culebras, Marc Bertrán, Manuel Martínez, Ricardo, Juvenal (73 Oscar Pérez), Ayoze (82 Cristo Marrero), Iriome (84 Blanco), Raúl Sánchez. Trener: Casuco.
Sędziował: José Luis González. Żółte kartki: Sergio Sánchez, Granero, Borja Valero - Bertrán, Raúl Sánchez, Manuel Martínez, Iriome.
Mecz rozegrany na Estadio Alfredo di Stéfano obejrzało 3000 widzów.