/ marca.com, fot. realmadrid.com

Elche - Castilla 2:1

Podopieczni Míchela wypunktowani przez gospodarzy...

Elche - Castilla 2:1. Ten wynik oznacza, iż podopieczni Michela pozostają w strefie spadkowej Segunda División. Do bezpiecznego miejsca młodzi madridistas tracą 2 punkty. Do końca sezonu pozostało 7 kolejek.

Pierwsza drużyna Realu Madryt co tydzień rozgrywa "finał" o mistrzostwo Hiszpanii, natomiast Castilla - o pozostanie w Segunda. Przed tygodniem del Red i spółka rozprawili się w arcyważnym meczu z sąsiadem w tabeli Ponferradiną. Wynik 3:1 napawał optymizmem. W tę niedzielę mieliśmy kolejny "mecz finałowy", bowiem naszym rywalem było Elche, mające 3 punkty więcej.

Mecz ułożył się idealnie dla gospodarzy. Już w 7. minucie Gastón Casas pokonał Codinę. Goście próbowali doprowadzić do wyrównania, lecz dobrze zorganizowani zawodnicy Elche kontrolowali sytuację. W 34. minucie doskonałą okazję zmarnował zawodnik Elche, Coelho, który trafił w słupek.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków Castilli rozbijanych przez świetnie ustawioną drużynę Davida Vidala. Idealną odpowiedzią na ataki Castilli były kontry Elche. I w końcu gospodarze podwyższyli wynik. W 84. minucie na 2:0 podwyższył rezultat Peragón. Blancos walczyli do końca. Efektem była honorowa bramka Negredo, zdobyta na minutę przed końcem meczu. Dodajmy, iż nie zagrał w tym meczu obrońca Elche CF, Polak Antoni Lukasiewicz

Już za tydzień kolejny "finał". Castilla zagra u siebie z Malagą, do której traci 3 punkty. Inny arcyciekawy - z punktu widzenia potencjalnych spadkowiczów - mecz, to pojedynek Alavés z Las Palmas, odpowiednio 18. i 17. drużyny w tabeli.

35. kolejka Segunda División (29.04.2007):
ELCHE - CASTILLA 2:1 (Gastón Casas 7, Peragón 84 - Negredo 89).
Elche: Caballero - Fajardo, Trotta, Nińo, Bellvís, Raúl Martín (74 Rubén), Pere Martí, Coelho (66 Alfredo), Oscar Díaz, Gastón Casas (82 Katxorro), Peragón. Trener: David Vidal.
Castilla: Codina - Velayos, Sánchez, Agus, Guillén (82 Rodri), Granero (79 Rayco), de la Red, Javi García, Valero (62 Bueno), Mata, Negredo. Trener: Míchel.
Sędziował: Rodado Rodríguez. Żółte kartki: Pere Martí, Raúl Martín, Peragón, Alfredo, Fajardo - de la Red, Granero, Javi García.
Mecz rozegrany na Estadio Martínez Valero obejrzało 11 788 widzów. Wśród nich znalazł się Predrag Mijatović.