Real Madryt - Rayo Vallecano 4 : 0

Los "wyznaczył" w ćwierćfinale Pucharu Hiszpanii spotkanie derbowe pomiędzy madryckimi...

Los "wyznaczył" w ćwierćfinale Pucharu Hiszpanii spotkanie derbowe pomiędzy madryckimi zespołami pierwszoligowymi. Mogło oznaczać to dwa bardzo wyrównane i emocjonujące spotkania, tak jednak nie było...
Real od początku ruszył do zmasowanych ataków, natomiast Rayo starało się jak najdłużej utrzymywać przy piłce. Początkowo wychodziło im to nawet nieźle, ale w 35 minucie nie upilnowali Roberto Carlosa, który wpakował piłkę do bramki - 1 : 0. Przed końcem pierwszej połowy Królewscy mieli jeszcze okazje, lecz nie udało się ich wykorzystać.
Druga połowa wyglądała podobnie jak pierwsza część spotkania, z tą różnicą, że jak Raul i spółka rozstrzelali się na dobre nikt nie mógł ich powstrzymać. Najpierw gola zdobył w 79 minucie wspomniany chwilę wcześniej Hiszpan. Trzy minuty później bramkę dołożył Zidane, a w 85 minucie wynik na 4 : 0 ustalił Luis Figo.
Po takim zwycięstwie rewanż wydaje się tylko formalnością.