/ kicker.de, własne

Wyjazdowe zwycięstwo Bayernu

Bawarczycy pokonali 3:2 Herthę....

Bayern Monachium pokonał w Berlinie Herthę 3:2 w meczu 24. kolejki Bundesligi. W pierwszej połowie podopieczni Ottmara Hitzfelda w ciągu dwóch minut dwa razy ukąsili drużynę Falko Götz. Do bramki strzeżonej przez Christiana Fiedlera trafiali Bośniak Hasan Salihamidžić i Lukas Podolski (30. i 31. minuta).

W drugiej połowie, w 58. minucie kontaktową bramkę zdobył Argentyńczyk Christian Giménez. Gdy 10 minut później Roy Makaay strzelił gola na 3:1, wydawało się, że Bayern spokojnie dowiezie zwycięstwo do końca meczu. Od czego jednak aktualny mistrz Niemiec ma w składzie Daniela van Buytena. Bawarski Cannavaro źle obliczył lot piłki i na 2:3 trafił Dick van Burik. Była to 82. minuta meczu.

Bayern zrobił to, co mógł najlepszego. Przejął inicjatywę i dzięki świetnej grze Bastiana Schweinsteigera mógł podwyższyć wynik. Stuprocentową sytuację zmarnował nieskuteczny jak zwykle Peruwiańczyk Claudio Pizarro. W doliczonym czasie gry Chorwat Josip Šimunić wyciął wspomnianego Schweinsteigera i z drugą żółtą kartką powędrował do szatni.

Bayern Monachium gra coraz lepiej, co niezbyt dobrze wróży Realowi Madryt przez rewanżowym meczem 1/8 finału Ligi Mistrzów (środa, 7 marca, Monachium). Pod wodzą Hitzfelda Bayern zamienił się z apatycznej druzyny, nazwanej przez Mario Baslera FC Barbie, w zespół piłkarzy zasuwający po boisku przez 90 minut.

Hertha BSC - Bayern Monachium 2:3 (Giménez 58, van Burik 82 - Salihamidžić 30, Podolski 31, Makaay 68). Skład Bayernu: Kahn - Sagnol, Lucio, van Buyten, Lahm - Hargreaves (66 Demichelis) - A. Görlitz (58 Schweinsteiger), van Bommel, Salihamidžić - Makaay (73 Pizarro), Podolski