Porażka w towarzyskich derbach Madrytu

Memoriał Jesúsa Gila dla Atlético

Towarzyskie spotkanie z okazji II memoriału Jesúsa Gila było ostatnim meczem Królewskich w 2006 roku. Rzuty karne zdecydowały, że Atlético i Real Madryt mają równą liczbę zwycięstw w tych świątecznych rozgrywkach.

W tym spotkaniu rezultat nie był najważniejszy, ale jednak pojedynek Realu Madryt i Atlético zawsze ma duże znaczenie. Gracze wyszli na boisko z wielkim afiszem „Walka z dyskryminacja płciową". Hasło to stało się mottem II Memoriału Jesúsa Gila. Mecz miał nie tylko charytatywny charakter, ale także był dla obu drużyn ostatnią okazją do sprawdzenia swoich umiejętności w tym roku. Obie ekipy chciały zakończyć go pozytywnym akcentem. Capello w tym celu postanowił wystawić nie tylko zawodników z pierwszego składu, ale również dać szansę graczom Realu Madryt Castilla: Nieto, De la Redowi i Alvaro Negredo. W drugiej połowie pierwszy raz w pierwszej drużynie Realu zagrali Alberto Bueno, Sergio Díaz i Adrián González.

Choć wieczór nie należał do najcieplejszych, piłkarze swoją grą starali się rozgrzać fanów przybyłych na stadion. Real Madryt na początku spotkania kontrolował grę. Na boisku szczególnie widoczny był Reyes, któremu jednak nie sprzyjało szczęście - mimo trzech okazji nie udało mu się pokonać bramkarza rywala. Świetnie zaprezentował się także Raúl, który nie tylko podawał piłki, do najlepszego strzelca Segunda División, Negredo, ale też sam strzelał na bramkę rywala.

Najlepsza okazję jednak miał gracz Atlético, Fernando Torres. El Nino miał wykonać rzut karny wywalczony przez Galettiego po rzekomym faulu Cannavaro, jednak Diego López, broniąc jedenastkę, po raz kolejny potwierdził swój wielki talent.

Tempo meczu powoli się zmniejszało, gdyż trener Atlético dokonał wielu zmian, dając odpocząć graczom, którzy poprzedniego wieczoru zremisowali z Barceloną. Zaś w zespole Realu Madryt w pierwszych czterdziestu pięciu minutach Capello dokonał tylko jednej zamiany – Guti zastąpił grającego na środku pola Mejíę.

W drugiej połowie pojawili się ostatnio kontuzjowani zawodnicy. Óscar Minambres zagrał pierwszy od dwóch lat raz, ostatnio mogliśmy oglądać w meczu przeciwko Espanyolowi w 2004 roku. Na boisko wszedł także Iván Helguera, który nie grał od października tego roku.

Wynik meczu nie zmienił w się drugiej połowie. Nieto, Bueno i Adrián mieli wprawdzie okazje do strzelenia gola, ale nie potrafili ich wykorzystać.

Już drugi raz o rozstrzygnięciu Memoriału Jesúsa Gila musiały zdecydować rzuty karne. Niestety mimo kolejnej świetnej interwencji Diego Lópeza, po nieudanych strzałach Bueno i Nieto mecz zakończył się porażką Realu Madryt.

Atlético Madryt: Cuéllar; Molinero, Pablo, Azcárate, Antonio López; Galletti, Jurado, Gabi, Mista; Torres, Agüero. Grali również Zahínos, Ballesteros, Víctor Bravo, Marcos Martín, Miguel Ramos, Batres, Pollo, Vara, Falcón, Jacobo i Raúl Llorente.
Real Madryt: Diego López; Michel Salgado, Pavón, Cannavaro, Raúl Bravo; Guti, De la Red; Nieto, Raúl, Reyes; Alvaro Negredo. Grali również Mejía, Mińambres, Iván Helguera, Adrián González, Bueno, Borja Valero, Sergio.

Karne: 1-0: Jacobo, gol. 1-1: Borja Valero, gol. 1-1: Víctor Bravo, broni Diego López. 1-2: Adrián, gol. 2-2, Batres, gol. 2-2: Bueno, pudło. 3-2: Zahínos, gol. 3-3: Negredo, gol. 4-3: Pollo, gol. 4-3: Nieto, broni Falcón.