Castellón - Castilla 1:1

Remis podopiecznych Míchela na rozpoczęcie sezonu w Segunda División...

Real Madryt Castilla zremisował w wyjazdowym meczu z CD Castellón 1:1 (bramki: José Tabarez i Mata). Z jednej strony, biorąc pod uwagę wyniki przedsezonowych sparingów, wynik ten jest miłą niespodzianką; z drugiej, zważywszy na to, że gospodarze przez 20 minut grał w dziesięciu, może stanowić rozczarowanie.

Gdy Castilla słabo grała w meczach towarzyskich, jej trener, Míchel, z uśmiechem tłumaczył, iż to mecze bez stawki i że jego zadaniem jest krok po kroku przygotowac drużynę do nadchodzącego sezonu. A jego podopiecznych już w 1. kolejce czekał ciężki egzamin: wyjazdowy mecz z Castellón.

Początek meczu należał do Castellón. Podopieczni Pepe Moré, mając przewagę fizyczną i zapewne większą pewność siebie, przeważali na boisku. Jednak Piłkarze Castilli (wielu z nich w ubiegłym sezonie grało w Tercera División) szybkimi kontraatakami dawali się we znaki gospodarzom. Od 20. minuty nasi zawodnicy zaczęli przeważać. Jednak to piłkarze Castellón schodzili do szatni z prowadzeniem. W 43. min. Argentyńczyk José Tabares wykorzystał podanie Daniego Pendína i pokonał Adana. 1:0.

Trener Castilli, Míchel, wstrzymał się z ze zmianami do 55. minuty meczu. Wtedy to, za Rodriego i Rayco, na boisko weszli Granero i Adrián. Wyrównanie przyszło 10 minut później. Wtedy to Mata (na zdjęciu) zaskoczył, prawdopodobnie oślepionego przez słońce bramkarza gospodarzy Raúla Jiméneza. 1:1.

W 72. minucie z boiska wyleciał - za drugą żółtą kartkę - obrońca Castellón, Aurelio. Niestety, De la Redowi i jego kolegom nie udało się po raz drugi pokonać Raúla Jiméneza. W ten sposób Real Madryt Castilla, z nowym trenerem i w mocno zmienionym składzie, rozpoczął sezon 2006-07 od remisu 1:1.

Najlepszym zawodnikiem na boisku w naszej drużynie był Rubén de la Red, który w nabliższych dniach prawdopodobnie opuści klub. Ernesto, na którego nie chce stawiać Míchel, jest o krok od podpisania kontraktu z Malagą.

1. koljka Segunda División (27.08.2006):
CASTELLÓN - CASTILLA 1:1 (José Tabares 43 - Mata 72).
Castellón: Raúl Jiménez - Pedro, Dealbert, Aurelio, Casablanca; Moré, Rodri, Pendín, Txiki (73 Castell); Marqués (46 Mario), Tabares (77 Natalio). Trener: Pepe Moré.
Castilla: Adán - Santacruz, Tébar, Torres, Agus; De la Red, Rodri (55 Granero), Valero (77 Bueno), Mata; Rayco (55 Adrián), Negredo. Trener: Míchel.
Sędziował: Estrada Fernandez. Żółte kartki: Aurelio, Mario, Rodri - Rodri. Czerwona kartka: Aurelio.