/ realmadrid.com, hoy.es

Mérida - Castilla 2:0

Podopieczni Míchela przegrali z klubem z Segunda B...

Real Madryt Castilla przegrał w towarzyskim meczu z Mérida UD, klubem występującym w Segunda División B, 0:2. Obie bramki dla gospodarzy strzelił Juan Jesús. De la Red nie wykorzystał karnego.

Castilla rozpoczęła mecz osłabiona brakiem stopera Daniego Guilléna. W 8. min. Tébar sfaulował jednego z zawodników gospodarzy w polu karnym. Jednak strzał Carlosa Rubéna z 11 metrów obronił Codina. Pierwsza połowa to bardzo dobra postawa Castilli, nie udokumentowana jednak golem (najlepszą okazję miał De la Red).

W przerwie Míchel dokonał kilku zmian i nowi piłkarze nie zaprezentowali się już tak dobrze. Mérida zdobyła przewagę, czego efektem były 2 bramki Juana Jesúsa, zdobyte w 62. i 93. min. meczu. Nim napastnik gospodarzy dobił Castillę, okazję na wyrównanie miał De la Red. Niestety, ten świetny defensywny pomocnik nie wykorzystał rzutu karnego.

Boisko, na którym przyszło walczyć obu ekipom, zostało określone przez hoy.es jako "straszne".

MERIDA UD - REAL MADRYT CASTILLA 2:0 (Juan Jesús 63 i 90+3).
Mérida: Vilches - Canterla, Víctor Marco, Alberto García, Pepín; Abel Segovia, Juan Carlos, Pablo Nińo, Israel; Juan Jesús y Carlos Rubén. Ponadto grali: Sergio Benito, Ardila, Plá, Comini, David Pirri, Ricardo. Trener: Jaime Molina.
Castilla: Codina - Torres, Santa Cruz, Tébar, Agus; Rodri, Mata, Valero, De la Red, Rayco; Negredo. Ponadto grali: Casilla, Palencia, Adrián, Jeffrey, Mosquera i Bueno. Trener: Míchel.
Sędzia: López Acera. Żółte kartki: Juan Carlos, Segovia - Negredo.
Mecz rozegrany na Estadio Romano obejrzało 1200 widzów.