/ własne

Real w USA: Pierwsze starcie na remis...

D.C. United - Real Madryt 1:1

Przebywający na przedsezonowym tournée w USA Blancos zremisowali 1:1 z drużyną D.C. United. W meczu w królewskiej bieli zadebiutował mistrz świata, Fabio Cannavaro, a bramkę na wagę remisu zdobył ulubieniec szkoleniowca, Antonio Cassano.

Don Fabio postanowił rozpocząć potyczkę ustawieniem 4-3-3. Centrum defensywy stanowili Sergio Ramos i Woodgate, pozycje na flankach objęli Michel Salgado i Roberto Carlos. W pomocy pojawili się Beckham, Emerson oraz De la Red, zaś do strzelania bramek awizowani zostali Raul, Cassano oraz czekający na swego pierwszego gola dla Blancos, van Nistelrooy.

Pierwszy kwadrans meczu cechował się ostrożną grą z obu stron, przez co nie obfitował w szanse do strzelania bramek. W 18. minucie pierwszą okazję otrzymał Raul, ale doskonałą paradą popisał się Perkins. Wkrótce nadeszła 21. minuta. Wówczas fantastyczną akcję lewą flanką przeprowadził Antonio Cassano i uderzeniem z 18 metrów zmusił bramkarza gospodarzy do kapitulacji - 0:1! Jednak po chwili zawodnicy D.C. United doprowadzili do remisu, kiedy drużynową akcję sfinalizował w 25. minucie Eskandarian.

Gra pod bramkami nieco uspokoiła się, a rozpoczęła się twarda walka w środku pola. Warto wspomnieć, iż na ogromne brawa zasługuje tu Emerson, którego interwencje kilkakrotnie stopowały ofensywę przeciwników. W przerwie Fabio Capello dokonał paru zmian - najwazniejsza to debiut Fabio Cannavaro w barwach Realu. Przez ponad 30 minut para stoperów Cannavaro - Ramos okazała się być nie do przejścia. Pomimo okazji Robinho, Cicinho, Emersona i van Nistelrooya, kibice na Qwest Field więcej bramek nie ujrzeli i pierwsze starcie Królewskich na amerykańskiej ziemi skończyło się remisem.

1 - D.C. United: Perkins; Namoff, Boswell, Erpen, Cros; Gómez (Dyachenko, m.82), Olsen (Walker, m.76), Carroll, Adú; Eskandarian (Simms, m.76) i Moreno.
1 - Real Madrid: Iker Casillas (Diego López, m.46); Salgado, Woodgate (Cannavaro, m.46), Sergio Ramos (Helguera, m.80), Roberto Carlos (Raúl Bravo, m.65); Emerson, De la Red (Pablo García, m.46), Beckham (Cicinho, m.46); Raúl (Baptista, m.65), Cassano (Robinho, m.46) i Van Nistelrooy (Balboa, m.75).

Dziś o 18:30 na Real Madrid TV odbędzie się retransmisja meczu.

Uwaga
Przygotowaliśmy dla was klipy z bramkami z wczorajszego spotkania. Bramkę Cassano można pobrać tutaj, a bramkę Eskandariana tutaj. Za słabą jakość klipów odpowiada amerykański realizator transmisji.