/ fifaworldcup.yahoo.com

Chorwacja pokonana

Ostatni test przed Mundialem Hiszpanów wygrany

W ostatnim meczu towarzyskim reprezentanci Hiszpanii poprawili humory swoim kibicom pokonując w Genewie innego finalistę Mistrzostw Świata, Chorwację. Trener zmienił skład i ustawienie drużyny w porównaniu z poprzednim meczem. Było to 22. spotkanie bez porażki piłkarzy Luisa Aragonesa. Hiszpanie mają nadzieję, że seria ta nie zostanie przerwana na najbliższym Mundialu.

Hiszpania - Chorwacja 2:1 (Mariano Pernia 61., Fernando Torres 92. - Ibanez Pablo 14.)
Mecz dla piłkarzy z Półwyspu Iberyjskiego nie zaczął się zbyt dobrze, bo już w 14. minucie stracili bramkę. Pablo Ibanez pechowo interweniował kierując piłkę głową do własnej siatki. Zespół starał się wyrównać wynik spotkania, ale swoje szanse marnowali kolejno Villa, Xavi i Reyes. W 33. minucie to Chorwaci zdobyli gola, którego jednak nie uznał sędzia główny. Starania Hiszpanów przyniosły oczekiwany skutek dopiero w 62. minucie, kiedy to rzut wolny po faulu na Torresie wykorzystał zastępujący Asiera del Horno, Pernia. Obrońca Getafe popisał się pięknym strzałem sprzed linii pola karnego. Dziesięć minut później Sergio Ramos był nieprzepisowo zatrzymywany w polu karnym Chorwacji przez Simunica, a arbiter tego spotkania, wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Fernando Torres, ale jego strzał wybronił Spite Pletikos. Młodemu Hiszpanowi udało się zrehabilitować zdobywając bramkę po indywidualnej akcji już w doliczonym czasie gry i ratując zwycięstwo swojej reprezentacji.
- Jestem zadowolony z tego, że wróciliśmy do gry po tym jak piłka dwukrotnie znalazła się w naszej siatce i po niewykorzystanym karnym. To są rzeczy, które mogą się zdarzyć na Mistrzostwach Świata, ale pokazaliśmy, że drużyna potrafi wygrać – powiedział po meczu Luis Aragones.
Hiszpania: Jose Manuel Reina (46. - Santiago Canizares) - Michel Salgado (46. - Sergio Ramos), Pablo, Carles Puyol, Mariano Pernia - Xavi, Xabi Alonso - Joaquin (73. - Cesc Fabregas), Raul (46. - Fernando Torres), Jose Antonio Reyes (46. - Luis Garcia) - David Villa (62. - Andres Iniesta)
Chorwacja: Stipe Pletikosa - Dario Simic (87. - Mario Tokic), Robert Kovac (46. - Luka Modric), Josip Simunic, Marko Babic - Jerko Leko, Igor Tudor, Niko Kranjcar (70. - Ivan Leko), Niko Kovac (68. - Jurica Vranjes) - Dado Prso (75. - Ivan Bosnjak), Ivan Klasnic (89. - Bosko Balaban)

W pozostałych środowych spotkaniach Francja pokonała Chiny 3:1, a Australia Lichtenstein w takim samym stosunku bramkowym.

(fot. as.com) Fernando Torres dopiął swego i zdobył zwycięską bramkę.