/ własne / fifaworldcup.yahoo.com

Mecze towarzyskie

Remis Hiszpanów, setny mecz <i>Zizou</i> w reprezentacji

Przygotowania do Mistrzostwa Świata idą pełną parą. W piątek i sobotę odbyły się kolejne spotkania towarzyskie, w których wystąpili zawodnicy Realu. Od pierwszej minuty grali: Iker Casillas, Sergio Ramos i Zinédine Zidane, dla którego był to wyjątkowy, jubileuszowy mecz. Rola rezerwowych przypadła Raulowi i Gravesenowi.

Hiszpania – Rosja 0:0
Hiszpanii po raz kolejny nie udało się przełamać i zdobyć bramki. Bilans spotkań po wodzą Luisa Aragonesa nie jest zły (12 zwycięstw i 8 remisów w 20 meczach), jednak zespół ma problem ze strzelaniem goli. W potyczce z Rosją, która na Mundial nie jedzie, okazji bramkowych nie brakowało, ale Hiszpanie razili nieskutecznością. Trener wypróbował ustawienie 4-3-3, z Torresem, Luisem Garcią i Villą w napadzie. Niestety wszyscy trzej byli bezradni w konfrontacji z solidną, rosyjską obroną. Zawodnicy, których Aragonés wprowadził w drugiej połowie, stwarzali kolejne okazje bramkowe, lecz nikt nie postawił kropki nad „i". Świetną akcję przeprowadził Raul, który po minięciu dwóch obrońców znalazł się sam na sam z Akinfiejewem, ale fatalnie przestrzelił. Także Reyes próbował w końcowych minutach zmienić wynik spotkania, niestety nieskutecznie. Hiszpanie mają do rozegrania jeszcze dwa spotkania towarzyskie, z Egiptem i Chorwacją. Jeśli nie poprawią skuteczności to o sukces na Mundialu będzie bardzo ciężko…
Hiszpania: Casillas, Sergio Ramos, Pablo, Puyol, Antonio López (72. - Joaquín), Albelda (46. - Xavi), Senna (46. - Xabi Alonso), Cesc (46. - Iniesta), Luis García (46. - Raúl), Villa (61. - Reyes), Torres
Rosja: Akinfiejew, A. Bieriezucki (63. - Żyrianow), W. Bieriezucki, Ignaszewicz, Smiertin, Bilialietdinow (90. - Kiriczenko), Ałdonin, Aniukow, ł?oskow (72. - Siemak), Arszawin (46. - Syczew), Kerżakow (46. - Titow)

Francja – Meksyk 1:0 (Florent Malouda 46.)
Mecz dwóch finalistów nadchodzących Mistrzostw Świata był bardzo wyrównany. Gra toczyła się głównie w środku pola, a większość akcji kończyła się niecelnymi strzałami obu drużyn. Zwycięstwo Francuzom zapewnił w doliczonym czasie pierwszej połowy Malouda, który w polu karnym rywala minął obrońcę, silnie uderzył, a piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do meksykańskiej bramki. W drugiej połowie ataki obu drużyn były nieporadne, a wynik nie uległ zmianie. Był to setny mecz w reprezentacji Zinedine’a Zidane’a, ostatni na stadionie narodowym Francji. Nie zachwycił grą, ale gdy w 50. minucie schodził z boiska został nagrodzony burzą oklasków. Niestety miłą atmosferę zepsuło zachowanie publiczności, która wygwizdywała m.in. Fabiena Bartheza, Vikasha Dhorasoo czy Djibrila Cissé, wyrażając tak niezadowolenie z powodu ich obecności w kadrze.
Francja: Fabien Barthez; Willy Sagnol, Lilian Thuram (50. - Jean-Alain Boumsong), William Gallas (46. - Mikael Silvestre), Éric Abidal; Florent Malouda, Patrick Vieira (46. - Sylvain Wiltord), Claude Makélélé (48. - Alou Diarra), Zinédine Zidane (50. - Vikash Dhorasoo); David Trezeguet (74. - Franck Ribéry), Djibril Cissé
Meksyk: Oswaldo Sánchez; Claudio Suárez (66. - Francisco Javier Rodríguez), Carlos Salcido, Rafael Márquez (74. - Rafael García), Ricardo Osorio; Pavel Pardo, Gonzalo Pineda (46. - Ramón Morales), José Antonio Castro, Luis Ernesto Pérez (46. - Antonio Naelson); Guillermo Franco (46. - Omar Bravo), Jared Borgetti (67. - Jesús Arellano)

Wyniki pozostałych meczów:
Niemcy – Luksemburg 7:0 (Miroslav Klose 5. i 59., Torsten Frings 19. karny, Lukas Podolski 35. i 65. karny, Oliver Neuville 90. i 92.)
Holandia – Kamerun 1:0 (Ruud van Nistelrooy 23.)
Serbia i Czarnogóra – Urugwaj 1:1 (Dejan Stanković 18. - Diego Godin 81.) W zespole Urugwaju zabrakło Carlosa Diogo i Pablo Garcii.
Portugalia – Wyspy Zielonego Przylądka 4:1 (Pedro Pauleta 1., 38. i 83., Petit 60. - Fernando Meira 21. samob.)
Dania – Paragwaj 1:1 (Jon Dahl Tomasson 51. - José Cardozo 20.) Thomas Gravesen wszedł na boisko w 83. minucie.
Szwajcaria – Wybrzeże Kości Słoniowej 1:1(Tranquillo Barnetta 32. - Emerse Fae 47.)
Trynidad i Tobago – Walia 1:2 (Stern John 32. - Robert Earnshaw 38. i 87.)
USA – Wenezuela 2:0 (Brian Ching 36., Clinton Dempsey 69.)
Korea Południowa – Bośnia i Hercegowina 2:0 (Ki-Hyun Seol 50., Jae-Jin Cho 90.)
Arabia Saudyjska – Czechy 0:2 (Milan Baroš 16., Marek Jankulovski 90. karny)
Turcja – Ghana 1:1 (Kahveci Nihat 17. - Matthew Amoah 60.)

(fot.:realmadrid.com) Raul zmarnował chyba najlepszą okazję Hiszpanów na zdobycie bramki.