Podsumowanie 34. kolejki

Męczarnie Realu, oberwanie chmury w Sewilli

Za nami 34. kolejka Primera División. Tym razem na wyróżnienie zasłużył przede wszystkim Villa, który popisał się niecodziennym wyczynem, strzelając hattricka w trzy minuty. Nie odbył się natomiast mecz pomiędzy Sevillą i Barceloną. Przed meczem przez stolicę Andaluzji przeszła niesamowita ulewa, która zamieniła boisko w jedną wielką kałużę. Spotkanie zostało przełożone, na razie nie wiadomo na kiedy. Królewscy gościli za to u siebie Malagę i wymęczyli wygraną 2:1. Już za tydzień może się przesądzić los naszych wczorajszych rywali. Ich sytuacja w lidze jest już praktycznie przesądzona. Oto zestawienie wszystkich wyników 34. kolejki Primera División.

Villarreal - Sociedad 0:2

Gospodarze najwyraźniej wierzą, że wygrają Ligę Mistrzów. Inaczej nie zakwalifikują się do europejskich pucharów. Rewelacja poprzedniego sezonu, tym razem poniżej oczekiwań. Dla Basków to bardzo cenne zwycięstwo, które znacznie pomoże w utrzymaniu w lidze.

Alavés - Atlético 0:1

Słaby mecz, zakończony wygraną gości. Alaves, obok Cadiz i Malagi, znajduje się w tej chwili w strefie spadkowej.

Celta - Saragossa 4:0

Forma zespołu z Aragonii minęła wraz z upokorzeniem Realu Madryt na La Romareda. Od tej pory to całkiem inny, gorszy zespół. W meczu z Celtą, która niespodziewanie aspiruje do Ligi Mistrzów, ekipa z Saragossy w zasadzie nie istniała.

Bilbao - Valencia 0:3

Do 82. minuty wydawało się, że mecz zakończy się bezbramkowym remisem. Tymczasem do ostrej pracy wziął się Villa, którzy w trzy minuty zaaplikował gospodarzom trzy gole. Jest to bez wątpienia wyczyn bez precedensu, który nieczęsto zdarza się na europejskich boiskach.

Cádiz - Deportivo 1:1

Depor prowadziło od 8. minuty. To podrażniło piłkarzy z Cádiz. Wystarczy powiedzieć, że ambitni piłkarze z Kadyksu, tak nacisnęli gości, że ci kończyli mecz w dziewiątkę. Dopiero wtedy gospodarze wyrównali. Ten zryw Cádiz w końcówce sezonu, może zaowocować utrzymaniem w lidze - na razie brakują tylko dwa punkty.

Espanyol - Betis 2:0

Raczej planowa wygrana zespołu z Barcelony. Po dość wyrównanym meczu, Espanyol zdobył cenne trzy punkty.

Mallorca - Osasuna 0:1

W zasadzie nuda, ale piłkarze z Pamplony zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, w 90. minucie. Ten wynik oznaczał, że Real, który rozgrywał mecz dwie godziny później, musiał wygrać.

Santander - Getafe 1:3

Dwa gole dla gości zdobył były zawodnik Realu B - Riki. Getafe było zespołem lepszym i ma jeszcze cień szansy na Puchar UEFA.

Real Madryt - Málaga 2:1

Lepszy wynik niż gra. Królewscy dopiero w 90. minucie zdobyli ważną, zwycięską bramkę. Za to goście, jeśli przegrają za tydzień, mogą już oficjalnie uznać się za drużynę drugoligową.