Podsumowanie 32. kolejki

W ostatni weekend tylko remisy i kilka wygranych gości

Naprawdę rzadko się zdarza, aby w danej kolejce ligowej, gospodarze nie odnieśli żadnego zwycięstwa. Tak było tym razem. Tylko trzy mecze zakończyły się zwycięstwami gości. Zatem w tabeli nie ma większych zmian. Najczęstszy wynik to 1:1 - padł aż sześć razy. Poniżej zestawienie wyników 32. kolejki Primera División.

Malaga - Getafe 1:2

Málaga pogodziła się już ze spadkiem, ale chciała z honorem pożegnać się z ligą. Prawie się udało. Zwycięska bramka dla Getafe padła w 90. minucie. Goście powalczą zatem jeszcze o Puchar UEFA.

Cádiz - Betis 1:1

Piłkarze z Kadyksu też robią co mogą, i podobnie jak Malaga, mają pecha. Wyrównanie dla gości w niemal ostatniej minucie po strzale Joaquina.

Real Madryt - Real Sociedad 1:1

Żenujący występ Królewskich. Jedyny pozytyw to setna bramka Ronaldo dla Realu. O reszcie nie ma co wspominać - koszmarny błąd Casillasa, bezmyślna czerwona kartka Gutiego...

Celta Vigo - Valencia 0:1

Angulo daje pozycję wicelidera Valencii. Celcie pozostaje się już chyba tylko pogodzić z walką o Puchar UEFA, która niekoniecznie może się zakończyć sukcesem.

Bilbao - Mallorca 1:1

W kontekście wyników pozostałych spotkań, rezultat tego meczu na pewno nie jest zły dla obu ekip. Jednak większych korzyści też nie dał.

Alavés - Osasuna 1:2

Rehabilitacja Osasuny i były klub Jana Urbana coraz bliżej wymarzonej Ligi Mistrzów.

Espanyol - Atlético 1:1

Europa oddala się od Vicente Calderón. Espanyol ma tylko dwa punkty przewagi nad strefą spadkową.

Santander - Barcelona 2:2

Najwięcej bramek padło w Santander i to wszystkie w pierwszej połowie. Barca znów nie wygrała bez Ronaldinho, ale Katalończycy mogli sobie pozwolić na taki komfort. Znów fatalne zachowanie kibiców, którzy rzucali rasistowskie obelgi w stronę Samuela Eto`o.

Sevilla - Saragossa 1:1

Liga Mistrzów oddala się od Andaluzji. Piłkarze z Sewilli muszą wygrywać, a do czwartej Osasuny tracą już sześć punktów.

Villarreal - Deportivo 1:1

Sąsiedzi z tabeli na remis. Ten wynik to raczej sukces Deportivo. Widać, że Villarreal skupił się raczej na Lidze Mistrzów. Może się to skończyć tym, że zespół ten nie zagra nawet w Pucharze UEFA.