2018.01.01, godz. 20:28, Sobek

Po rozgromieniu Las Palmas 7:0 tydzień temu, królewska ofensywa miała roznieść baskijski Athletic. Niestety stało się coś całkiem przeciwnego… Od początku spotkania do ataków ruszyli Rojiblancos. Na szczęście Etxeberrii i spółce nie udawało się wbić piłki do bramki Realu. Po kwadransie gry Królewscy postanowili bardziej przycisnąć. Niestety Morientes nie miał takiego szczęścia jak tydzień temu i nie mógł znaleźć sposobu na bramkarza rywali. W 28. minucie gospodarze dopięli swego, bramkę dającą prowadzenie Baskom zdobył Tiko. Real jeszcze bardziej spuścił z tonu i w ogóle nie mógł już sobie poradzić z rywalami. W 45. minucie bramkę do szatni strzelił jeszcze Del Horno. W tej sytuacji druga połowa nie zapowiadała się zbyt ciekawie dla Królewskich…

Po zmianie stron Królewscy ruszyli jednak do bardziej zdecydowanych ataków i efektem tego był gol zdobyty przez Morientesa w 56. minucie. Zawodnicy Realu podbudowani zdobytą bramką całkowicie zdominowali mecz w drugiej połowie. Niestety mimo kilku sytuacji podbramkowych Real nie zdołał już wyrównać i przegrał, podobnie jak niespełna miesiąc temu w półfinale Pucharu Hiszpanii 1:2. Poza tym w 90. minucie za drugą żółtą kartkę boisko opuścił Solari i na pewno nie zagra za tydzień przeciwko Alavésowi.

2002.02.16 - Sobota - 20:00
Athletic Club 2 : 1 Real Madryt