2018.01.02, godz. 11:24, Sobek

Stawką tego pojedynku był wielki finał Copa del Rey na Santiago Bernabéu. W środę awans zapewniło sobie już Deportivo La Coruña po wyeliminowaniu Figueres. Teraz przyszła kolej na Real Madryt lub Athletic. Baskowie wygrali pierwszy mecz u siebie 2:1, ale przewaga jednego gola jeszcze nic nie znaczyła. W pierwszej połowie goście starali się bronić jednobramkowej przewagi oraz do czasu do czasu kontratakować. Królewscy mieli także sytuacje, ale bardzo dobrze spisywał się bramkarz gości Aranzubía.

Na samym początku drugiej połowy Real objął prowadzenie po samobójczym golu Larrainzara. Figo wykonywał rzut rożny, a Bask tak niefortunnie starał się wybijać piłkę, że skierował ją do własnej bramki. Od tego momentu Athletic musiał ruszyć do ataku, a Real rozwinął skrzydła. Kilka minut później gola głową po dośrodkowaniu Helguery zdobył Raúl. W 74. minucie po świetnym podaniu Roberto Carlosa wynik na 3:0 ustalił Guti, który pojawił się na boisku kwadrans wcześniej, zmieniając Morientesa. Królewscy wyeliminowali bez większych problemów Athletic i spotkają się za 34 dni w wielkim finale z Deportivo, który zostanie rozegrany na Santiago Bernabéu dokładnie w dniu stulecia klubu – 6 marca!

2002.01.31 - Czwartek - 21:30
Real Madryt 3 : 0 Athletic Club