2018.01.01, godz. 16:45, Sobek

Na to spotkanie czekali kibice na całym świecie od kilku miesięcy. Zagadką był jego wynik, głównie dzięki postawie Realu, który zawodził na całej linii w tym sezonie w Primera División. Niespodzianką mogło być, ale nie musiało pozostawienie Ivána Helguery na ławce rezerwowych. Nie musiało, gdyż Hiszpan wrócił dopiero po kontuzji i nie jest w formie. Zabrakło także Roberto Carlosa, który nie usiadł nawet na ławce rezerwowych. Brazylijczyk nie doszedł jeszcze do siebie po kontuzji kolana i musi odpoczywać. Królewscy od początku starali się atakować, ale obie drużyny starały utrudniać sobie życie, faulując się nawzajem. Na lewej stronie boiska świetne rajdy prowadził McManaman. I właśnie po jednej z takich „szarż” w 24. minucie świetną akcje rozegrali wraz z Anglikiem Zidane i Raúl. Na bramkę uderzył Morientes i Real prowadził 1:0! Królewscy cały czas atakowali, a Katalończycy starali się wyrównać strzałami z rzutów wolnych. Jednak w 90. minucie to Real zdobył drugą bramkę, a konkretnie Luís Figo. Zatem ostatecznie Real pokonał Barcelonę 2:0!

2001.11.04 - Niedziela - 20:00
Real Madryt 2 : 0 FC Barcelona