2018.01.09, godz. 19:19, czarny

Dziś wreszcie doczekaliśmy się pierwszego Klasyku w tym sezonie. Mecz ten, jak zwykle, wywołuje ogromne emocje, już od dwóch tygodni hiszpańskie gazety poświęcały wiele miejsca temu spotkaniu. Ostatnie starcie na Camp Nou niestety nie było najpiękniejszym widowiskiem, a to ze względu na część katalońskich kibiców, którzy zapomnieli, co to jest piłka nożna… Stadion Katalończyków został znów kolejny raz wypełniony po brzegi przez blisko 100 000 culés. Niestety dla widowiska, FC Barcelona przystąpiła do pojedynku gigantów bez swojej nadziei na lepszą przyszłość, niesamowitego Brazylijczyka Ronaldinho Gaúcho. Królewscy przystąpili do meczu w najmocniejszym składzie, z byłymi gwiazdami z Camp Nou – Figo i Ronaldo. W zdecydowanie lepszych nastrojach do meczu przystąpili piłkarze z Madrytu, którzy w poprzedniej kolejce łatwo pokonali innych odwiecznych rywali – Atlético Madryt. Morale Katalończyków niewątpliwie nadwątliła porażka 1:5 z Málagą, ale do meczu z Madrytem przystąpili zdeterminowani, zwycięstwem nad Realem Madryt mogli odkupić swoje winy u kibiców.

Mecz zaczął się od dominacji Królewskich. Pierwsza groźniejsza sytuacja miała miejsce w 8. minucie. Roberto Carlos uderzał z 30 metrów, niestety piłka odbiła się od muru i wyszła na rzut rożny. Dwie minuty później szansę miał Becks, ale Valdés obronił. Chwilę później Barça odgryza się kontrą Motty, na szczęście nieskutecznie. Real cały czas dominuje, ale w 23. minucie również Gabri zagroził bramce Ikera Casillasa. Chwilę później pierwsza żółta kartka, którą otrzymuje Motta za faul na Beckhamie. Po trzech minutach podobna kara spotyka Salgado faulującego Luisa Garcíę. Niestety, powoli zaczynała coraz bardziej dominować Barça, a ukoronowaniem był świetny strzał Xaviego w 36. minucie z rzutu wolnego. Możemy dziękować Bogu i Casillasowi, że nie padła bramka. A chwile później Becks magicznie przerzuca piłkę do Zizou, ten oddaje Roberto Carlosowi… gooooool! Strzał z 20 metrów, piłka odbiła się jeszcze lekko od jednego z obrońców i Valdés był bez szans. Chwile później minimalnie spudłował Salgado, a pod koniec połowy sytuacji nie wykorzystał Luis García i sędzia zagwizdał ostatni raz w pierwszej połowie.

W drugiej połowie w składzie Barcelony pojawili się skrzydłowi Overmars i Quaresma. Trochę to ożywiło grę Barcelony. W 50. minucie żółtą kartkę ujrzał strzelec bramki z 37. minuty po faulu na Reizigerze. Chwilę później później Beckham świetnie podaje do Raúla, który niestety serwuje swoje danie firmowe – pudło w stuprocentowej sytuacji. Barcelona coraz więcej przebywa w posiadaniu piłki i zaczyna zdecydowanie przeważać. W 60. minucie znów swoim talentem błysnął Iker po strzale Overmarsa. Chwile później na Camp Nou głośne gwizdy, powód – żółte kartki dla Cocu i Puyola. Kilka minut później kolejna kartka dla Xaviego – zawodnicy Barcelony są coraz bardziej zdeterminowani. W 70. minucie znów ratuje nas boski dziś Casillas po strzale Gerarda. A w 75. minucie nasz kochany Ronaldo nazywany czasem pieszczotliwie El Gordo strzela na 2:0! Gol po strzale na krótki słupek z dziesiątego metra po podaniu Roberto Carlosa. Potem Ronaldo zostaje zmieniony przez Portillo, a żegnają go, nie inaczej, gwizdy. W 82. minucie niestety Kluivert pokonuje Casillasa. Minutę później znów Iker popisuje się boską interwencją po strzale Savioli. Na boisku pojawia się Solari zmieniający Raúla. Sędzia dolicza cztery minuty. Barca totalnie dominuje… I koniec!

Camp Nou zdobyte! Królewscy pokonują Barcelonę na jej stadionie. Ze znakomitej strony pokazała się dziś brazylijska para Roberto Carlos i Ronaldo. Pochwalić można również katalońską publiczność – obyło się bez większych ekscesów. Można tylko zadać pytanie. czy cieszyć się ze zwycięstwa z tak słabą ostatnimi czasy drużyną? Pozostaje na koniec nadmienić, że Barcelona nie wygrała z Realem Madryt od 2000 roku!