2019.01.31, godz. 23:32, Leszczu

Autentyczna kropka nad i

Bez zbędnej ironii, bez żartowania o drużynach gorszego sortu, bez wyśmiewania postawy zawodników. Bo dziś Królewskich można i wypada po prostu chwalić. Ostatecznie nie musieli wygrać, choć grali z zespołem znacznie słabszym na papierze. Nie musieli za wiele strzelać, choć Gironie wystarczyły dwa gole, byśmy zaczęli obawiać się o kolejną rundę. Królewscy nie powtórzyli błędów sprzed dwóch tygodni, pokonali Gironę 3:1 i awansowali do półfinału Pucharu Króla.

Od początku spotkania było całkiem dobrze. Co prawda już w pierwszych minutach Girona wyraźnie atakowała Królewskich swoją prawą flanką, na której Marcelo i Kroos niezbyt pewnie grali w defensywie, to dość szybko goście opanowali sytuację. Nie atakowali ze zbyt dużym animuszem, ale trudno było tego od nich oczekiwać. Na pewno grali za to lepiej niż z Leganés, choć to akurat było dość oczywiste, ponieważ powtarzalność w takiej formie potrafiliby zachować jedynie polscy kabareciarze (bez urazy dla fanów).

Za poważne rzeczy w ataku wziął się Karim Benzema. Najpierw rozegrał z Carvajalem i zdobył bramkę. Później rozegrał z Vinim i zdobył drugą. Potwierdził znakomitą formę i to, że jest liderem tej ekipy. A co najważniejsze – zaskakuje taką dyspozycją coraz mniej osób. Wypada tylko się cieszyć i liczyć na to, że Francuz ciągle będzie ciągnął Królewskich. Pod koniec pierwszej połowy Los Blancos trochę odpuścili środek pola, przez co defensywa niejednokrotnie była w tarapatach. Dobre ustawianie się Keylora Navasa i spory zapas szczęścia ratowały Real, który w przerwie mógł być zadowolony. A Girona musiała liczyć na cud.

Cudu nie było. Nie było też w drugiej połowie zbyt dużych emocji, choć Girona na chwilkę postraszyła Real. Dziury w obronie sprawiły, że Keylor został pokonany, ale już pięć minut po bramce dla gospodarzy Królewscy odpowiedzieli w dobrym stylu. Llorente dostał piłkę od Ceballosa, poszukał uderzenia i pokonał Iraizoza, który chwilę później musiał wyjmować piłkę z siatki. Podopieczni Santiago Solariego rozegrali bardzo poważny mecz, który zakończył się zasłużoną wygraną. Królewscy są w półfinale i tym razem jest to awans, po którym zwyczajnie nie warto mówić o negatywach. Dobra passa trwa.

2019.01.31 - Czwartek - 21:30
Girona FC 1 : 3 Real Madryt