2019.01.21, godz. 20:14, Mateo

Derbowa porażka i rozbita obrona

Małe derby Madrytu nie okazały się szczęśliwe dla Castilli. Nie dość, że Atlético wygrało 3:1, to jeszcze Królewscy stracili dwóch podstawowych środkowych obrońców. Skutki tego spotkania będą zatem odczuwalne również za tydzień, gdy Manolo Díaz będzie miał spory ból głowy przy układaniu defensywy. Pierwsza połowa była dobra w wykonaniu gospodarzy, ale decydujące okazało się początkowe dziesięć minut drugiej części. Wtedy na Blancos spadły wszelkie nieszczęścia, po których nie udało się już podnieść.

Początek spotkania należał do Atlético. Królewscy mieli problem z wyprowadzeniem piłki, a kiedy wydawało się, że się poprawili… stracili gola. Borja Garcés wykorzystał podanie Pinchiego. Chwilę później niewiele brakowało Rojiblancos do podwyższenia prowadzenia. Joaquín jednak minimalnie spudłował. W odpowiedzi do akcji ruszył Cristo. Napastnik Castilli był o krok od doprowadzenia do wyrównania, lecz jego uderzenie wylądowało na poprzeczce. Blancos poderwali się do ataku i po chwili był już remis. Fran García dośrodkował, San Román odbił piłkę wprost na głowę De Frutosa, który nie mógł zmarnować takiej okazji i wpakował futbolówkę do siatki.

W drugiej połowie wydarzenia układały się zdecydowanie nie po myśli Królewskich. Zaczęło się od wątpliwego karnego dla Atlético po rzekomym faulu Ayouba. Jedenastkę na gola zamienił Cristo. Chwilę później sytuacja znacznie się skomplikowała, gdy drugą żółtą kartkę obejrzał Javi Sánchez. Na domiar złego Pinchi podwyższył prowadzenie. W tym momencie trudno już było myśleć o korzystnym wyniku, chociaż Castilla się nie poddawała. Znakomitą okazję miał De Frutos, ale świetnie interweniował San Román. Mimo gry w osłabieniu, podopieczni Manolo Díaza przeważali. Całkowicie stracili argumenty po czerwonej kartce dla De la Fuente. Blancos zakończyli mecz z pustymi rękami, a do tego stracili dwóch podstawowych środkowych obrońców…

2019.01.20 - Niedziela - 19:00
Real Madryt Castilla 1 : 3 Atlético Madryt B