2019.01.20, godz. 13:55, Leszczu

Jest progres

W meczu z Betisem Real Madryt mimo zwycięstwa nie pozostawił po sobie dobrego wrażenia. Oddał piłkę rywalowi, jednak ostatecznie pokonał Andaluzyjczyków 2:1 po golu w samej końcówce. W środku tygodnia w potyczce z Leganés nieco częściej był w posiadaniu futbolówki, ale wrażenie pozostawił jeszcze gorsze. Dziś widzieliśmy jednak inny zespół Królewskich. Chętny do gry, ofensywny i przede wszystkim dominujący. Dojrzalszy i lepszy zespół pokonał mierną Sevillę 2:0.

Jeszcze w pierwszej połowie gości mógł zranić Vinícius, ale z jego uderzeniem poradził sobie Vaclík. Przed przerwą Królewscy nie stworzyli sobie wiele sytuacji pod bramką Sevilli, jednak zwłaszcza na początku byli znacznie lepsi od rywala. W ofensywie Sevilla właściwie nie istniała. Przez cały mecz oddała tylko jeden celny strzał. W drugiej połowie Los Blancos całkowicie zdominowali przeciwnika. „Usiedli” na Andaluzyjczykach i rzadko wypuszczali ich z własnej połowy. Obrońcy nie mieli wiele pracy, a Real notorycznie naciskał. Dalej brakowało jednak znakomitych sytuacji.

Wreszcie obudził się Casemiro. Piłkę od Sergio Reguilóna przepuścił Luka Modrić, dzięki czemu Brazylijczyk miał hektary wolnego miejsca. Po chwili huknął z trzydziestu metrów, a Vaclík mimo podjęcia próby musiał skapitulować. Po golu na 1:0 być może kibice Sevilli spodziewali się nieco odważniejszych ataków, ale nic takiego nie miało miejsca. Nawet po świetnym strzale Casemiro to Real grał dojrzale i rozsądnie. Nie pozwalał Sevilli na nic, a w doliczonym czasie gry Luka Modrić postawił kropkę nad i – taką bardziej rzeczywistą niż Real trzy dni temu z Leganés.

2019.01.19 - Sobota - 16:15
Real Madryt 2 : 0 Sevilla FC