2018.12.01, godz. 19:29, Mateo

Castilla znów wypuszcza punkty z rąk…

Castilla powtórzyła błędy z przeszłości. W Salamance prowadziła 3:1, ale w ostatnich sekundach wypuściła z rąk prowadzenie i wróciła do Madrytu z jednym punktem. Nie udało się z tego wyciągnąć wniosków. Dzisiaj Królewscy również prowadzili 3:1 i ponownie nie potrafili tego utrzymać. Było nawet gorzej, bo tym razem rywale zdołali wywalczyć zwycięstwo. Cztery stracone gole w starciu z zespołem z ostatniego miejsca tabeli… Nie tak miał wyglądać ten weekend dla rezerw. Można było wskoczyć na pierwsze miejsce w lidze, a teraz trudno będzie się utrzymać na podium.

Mecz zaczął się od delikatnej przewagi gospodarzy, którzy dwukrotnie stworzyli sobie okazję do strzału, ale w obu przypadkach strzały minęły bramkę Luki. Castilla odpowiedziała bardzo dobrą akcją, bliski szczęścia był Franchu, lecz Galisyjczycy zdołali wybić futbolówkę na rzut rożny. Królewscy rozegrali go krótko, Fidalgo dośrodkował, a Manu Hernando uderzeniem głową pokonał Pedro Lópeza. Podopieczni Manolo Díaza nie poszli za ciosem, tylko oddali inicjatywę Deportivo. Víctor García najpierw zmarnował bardzo dobrą okazję, ale w 37. minucie doprowadził do remisu. Oddał strzał z dystansu, Luca miał piłkę na rękach, ale odbił ją do bramki. W doliczonym czasie pierwszej połowy Cristo podszedł do rzutu wolnego blisko linii pola karnego. Uderzył idealnie i Pedro López mógł się tylko przyglądać, jak futbolówka wpada do siatki.

Po zmianie stron Galisyjczycy ruszyli do akcji i szybko mogli doprowadzić do remisu. Juanje jednak trafił w słupek. W 57. minucie Deportivo strzeliło gola, ale Quique trafił do własnej siatki, podwyższając prowadzenie Castilli. W takiej sytuacji Królewscy nieco się cofnęli, oddali piłkę gospodarzom i nastawili się na kontrataki. Po jednej z nich Cristo kolejny raz mógł się wpisać na listę strzelców, lecz uderzył ponad bramką. Galisyjczycy się nie poddali i dwójkowa akcja zawodników, którzy weszli z ławki rezerwowych, pozwoliła na zdobycie kontaktowego gola. Podopiecznym Manolo Díaza do głowy mogły przyjść wspomnienia z meczu z Salamancą. Chwilę później historia się powtórzyła i kolejny raz Castilla wypuściła z rąk dwubramkowe prowadzenie…

Tym razem był jeszcze czas na odpowiedź i Królewscy ruszyli do ataku. Najpierw strzelał Cristo, ale znakomicie interweniował Pedro López. Później Sergio López popisał się świetnym wejściem w pole karne, wyłożył piłkę Seoane, lecz ten posłał ją nad poprzeczką. Deportivo ostatkiem sił wyprowadziło atak i wywalczyło rzut wolny z boku pola karnego. Dośrodkowanie, fatalne zachowanie obrony, która się pomyliła, próbując złapać rywali na spalonym, i Víctor García wyprowadził gospodarzy na prowadzenie.

2018.12.01 - Sobota - 17:00
Deportivo Fabril 4 : 3 Real Madryt Castilla